Katedra Filologii Germańskiej UWM

Zaproszenia

Stowarzyszenie Kulturowe Borussia zaprasza

Zapraszamy na nasze najbliższe wydarzenia, które będą się odbywać w Domu Mendelsohna. Wstęp jest wolny, może któreś ze spotkań zainteresuje studentów filologii germańskiej:

PROJEKCJA FILMU „JESTEŚMY ŻYDAMI Z WROCŁAWIA” I SPOTKANIE Z JEGO TWÓRCAMI

wtorek, 9 października | godz. 17.00 | Dom Mendelsohna | ul. Zyndrama z Maszkowic 2.

Zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego autorstwa Karin Kaper i Dirka Szusziesa, który ilustruje losy 14 świadków historii: ocalałych z Zagłady wrocławskich Żydów. To obraz pokolenia młodych ludzi, którzy z powodu swojego pochodzenia są prześladowani i muszą opuścić rodzinny Breslau. Są zmuszeni do ucieczki lub emigracji, niektórzy z nich trafiają do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Po wojnie osiedlają się w różnych krajach: Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Anglii, Francji i Niemczech.

Pokazowi filmu towarzyszy spotkanie z jego twórcami: Karin Kaper i Dirkiem Szusziesem.

Film w polskiej wersji językowej. Spotkanie z tłumaczeniem na język polski.

Pokaz odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów.

FESTIWAL MEDELSOHNA „ŚLADY”

czwartek 11 października – niedziela 14 października | Olsztyn

Od najbliższego czwartku zapraszamy na III edycję Festiwalu Mendelsohna. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie pisarz i fotografik, nominowany do tegorocznej Nagrody Literackiej Nike Mikołaj Grynberg. Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem zapraszamy podczas inauguracji Festiwalu w czwartek, 11 października o godz. 17.00 w Domu Mendelsohna.

W ciągu 4 dni Festiwalu Mendelsohna zaprezentujemy ponad 25 wydarzeń, które odbywać się będą pod hasłem „Ślady”. W zał. program tegorocznych spotkań. Zapraszamy także do śledzenia informacji o Festiwal Mendelsohna na portalu facebook.

Program Festiwalu Mendelsohna 447 KB

KATEDRA