Katedra Filologii Germańskiej UWM

Zaproszenia

Dnia 02.09.2020 Dom Kopernika w Olsztynie zaprasza na warsztaty z pisarzem

Radkiem Knapp

Radek Knapp jest pisarzem austriackim urodzonym w Warszawie. Jego prace mówią o idalizmie, identyfikacji, i ojczyźnie jako stanie ducha. Jego literackie bestsellery zostały przełożone na wiele jezyków, z entyzjastycznym przyjęciem czytelników spotkały się takie tytuły jak: »Lekcje pana Kuki«, »Franio«, »Podróż do Kalina«, »Człowiek, który jadł powietrze na śniadanie«  lub »Instrukacja obsługi Polski«. Pisarz został również wyróżnony nagrodą literacką Aspekte ZDF oraz nagrodą literacja Adalberta von Chamisso.

Gdzie jest, czym jest i jaka jest Ojczyzna?

Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć wspólnie z Radkiem Knapp.

Data: 02-09-2020 środa

Godzina: Warsztaty trwają ok 4 godzin

10:00 – 14:00 – pierwsza grupa

15:30 – 19:30 – druga grupa

Miejsce: Dom Kopernika w Olsztynie, ul. Partyzantów 3, IV piętro, Sala Bawarska,

Osoba prowadząca: Radek Knapp

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Z powodu ograniczonej liczby miejsc prosimy o zgłoszenie uczestnictwa do dnia 31.08.2020

Dane kontaktowe opiekuna projektu:

Martyna Chrzanowska

tel. 887-890-723

mail: martyna_chrzanowska@op.pl

Zaproszenie Instytutu Polskiego w Berlinie

Instytut Polski w Berlinie poszukuje chętnych do odbycia praktyk studenckich i absolwenckich w ramach programu Erasmus+

Instytut Polski w Berlinie serdecznie zaprasza do odbywania praktyk studenckich i absolwenckich w swojej siedzibie w Berlinie lub w Filii w Lipsku.

Jeśli chcesz:

- aktywnie uczestniczyć w dialogu polsko-niemieckim

- promować polską kulturę, sztukę i historię za granicą

- poznać tajniki dyplomacji kulturalnej

- zapoznać się z działalnością polskich instytucji zagranicznych

- spotkać ważne osobistości: dyplomatów, polityków, artystów i naukowców

- odbywać praktyki w biurze z pięknym widokiem na Wyspę Muzeów, w samym centrum Berlina

to ta oferta jest właśnie dla Ciebie!

Wymagania:

- status studenta lub absolwenta (do 5 lat po ukończeniu studiów)

- znajomość języka polskiego i niemieckiego, co najmniej na poziomie B2 (warunek konieczny!)

- zainteresowanie polską kulturą

- dyspozycyjność co najmniej dwa dni w tygodniu

- obowiązkowość i sumienność

- otwartość i chęć nauki Zachęcamy do odbywania praktyk w ramach programu Erasmus+, który oferuje stypendia dla praktykantów.

Praktyki oferowane przez Instytut Polski są bezpłatne. Koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejsce odbywania praktyk praktykant opłaca we własnym zakresie.

Czas trwania praktyk: 1-3 miesiące Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV i krótkiego listu motywacyjnego na adres:

berlin@instytutpolski.org albo lipsk@instytutpolski.org (dotyczy praktyk w Filii Lipsk).

Prosimy o kontakt najpóźniej na dwa miesiące przed planowanym rozpoczęciem praktyk! Zorganizowanie praktyk w krótszym okresie jest niemożliwe. Więcej informacji o działalności Instytutu Polskiego w Berlinie:

www.polnischekultur.de

www.facebook.com/polnischesinstitutberlin