Filologia Germańska UWM

• Zmniejsz rozmiar czcionki

Kamil Dejna - ukończył studia filologii germańskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w 2021 roku, gdzie w ciągu 5 lat nauki uzyskał tytuł licencjata oraz magistra. Jest także absolwentem studiów podyplomowych na kierunku „Samorząd terytorialny i rozwój lokalny” na Uniwersytecie Warszawskim.

W semestrze zimowym 2020/2021 studiował na Uniwersytecie w Poczdamie w ramach programu „Erasmus+”. W latach 2019-2021 stypendysta Fundacji Konrada Adenauera w Polsce, gdzie został wyróżniony za swoją wieloletnią działalność społeczną.

W 2022 roku otrzymał prestiżowe stypendium niemieckiego Bundestagu - Międzynarodowe Stypendium Parlamentarne skierowane do młodych absolwentek i absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych polityką, którzy ze względu na kwalifikacje i osobowość mogą w przyszłości sprawować funkcje kierownicze w swoich krajach. Przez 5 miesięcy, wraz z prawie 100 młodych osób z całego świata miał możliwość pracować w biurze niemieckiego posła i poznać funkcjonowanie największego parlamentu w Europie.

Zawodowo związany z działalnością polityczną, społeczną i organizacjami pozarządowymi.

„Mimo tego, że obecnie na co dzień nie pracuję z językiem niemieckim to jestem szczęśliwy, że wybrałem filologię germańską na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Te studia pozwoliły rozwinąć moje umiejętności językowe, kompetencje społeczne, a także przeżyć wiele fantastycznych przygód, jak m.in. wyjazd na Erasmusa czy stypendium do Bundestagu. Wiem, że nie byłbym w tym samym miejscu, gdybym wybrał inną drogę kształcenia. Język niemiecki przydaje mi się w wielu sytuacjach w życiu, a przyjaźnie, które nawiązałem dzięki niemu trwają do dziś” - dodaje nasz absolwent Kamil Dejna.

FILOLOGIA
GERMAŃSKA