Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza na warsztaty:

pt.Jak napisać dobry wniosek na międzynarodową wymianę pracowników w programie Research and Innovation Staff Exchange (RISE) Marie Skłodowskiej-Curie

które odbędą się: 20 lutego r. (piątek) w godz. 10.00 – 14:00 w Bibliotece Uniwersyteckiej, s. 116, ul. Oczapowskiego 12B.

Prelegentem będzie Pani Bogna Hryniszyn - ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego.

Research and Innovation Staff Exchange (RISE)w ramach działań Marie Skłodowskiej - Curie w programie Horyzont 2020 to projekty badawcze mające na celu rozwój kadry naukowej i personelu technicznego. Podstawowym działaniem projektu jest wymiana pracowników (na zasadzie oddelegowania) pomiędzy uczestniczącymi w projekcie instytucjami służąca zacieśnianiu współpracy międzynarodowej i/lub międzysektorowej pomiędzy instytucjami krajów UE, stowarzyszonymi z programem Horyzont 2020 oraz pozostałymi krajami (tzw. krajami trzecimi).

O grant może starać się konsorcjum złożone z minimum trzech instytucji z trzech różnych krajów (dwa z nich muszą być krajami europejskimi).

Dofinansowanie przyznawane jest na maksymalnie 4 lata. Projekty mogą dotyczyć wszystkich dziedzin naukowych. Wysoko ceniona jest inter- i multidyscyplinarność oraz współpraca pomiędzy sektorem akademickim a szeroko pojętym sektorem pozaakademickim.

Fundusze przyznawane są w formie ryczałtu na wymianę personelu naukowego i technicznego, prowadzenie badań, szkolenia, koszty zarządzania i koszty pośrednie.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona do 40 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program:

09.45 – 10.00     Rejestracja uczestników

10.00 – 10.30     Zasady uczestnictwa w projektach Research and Innovation Staff Exchange (RISE)

10.30 – 11.00     Ewaluacja projektów RISE, wyniki poprzedniego konkursu

11.00 – 11.30     Przerwa

11.30 – 12.30     Przygotowanie części A wniosku (Participant Portal)

12.30 – 14.00     Przygotowanie części B wniosku

Zespół RPK

Limit miejsc:

Przyjmowanie zgłoszeń na to szkolenie zostało zakończone.