Oferty współpracy

Oferty w ramach działań Marie Skłodowskiej-Curie:

 1. Program stypendialny DevelopMed, współfinansowany przez Akcję Marie Skłodowska-Curie COFUND oferuje 12 prestiżowych stypendiów w ramach zaproszenia dla wybitnego naukowca (z tytułem doktora) w dziedzinie Precyzyjnej Onkologii.

  Stypendyści poprowadzą własny projekt badawczy w jednej z Instytucji Akademickich w Irlandii.  Czas trwania stypendium to 3 lata. Oferta jest skierowana do  kandydatów dowolnej narodowości, którzy do czasu zakończenia naboru wniosków nie mieszkali lub nie wykonywali swojej głównej działalności (praca, studia itp.) w Irlandii przez okres dłuższy niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich 3 lat.

  Termin składania wniosków upływa w dniu 30 listopada 2021.

  Szczegóły oferty, kontakt oraz sposób aplikowania tutaj

 2. Mamy przyjemność poinformować, iż pojawiły się dwie oferty hostingowe z krajów Ameryki Łacińskiej- Brazylii i Peru. Są one skierowanie do naukowców ze stopniem doktora którzy chcieliby ubiegać się o stypendium w ramach działań Marie Skłodowska-Curie -Postdoctoral Fellowships - Global Fellowship.

  1. Oferta z Universidade Federal Fluminense z  Niterói w Brazylii- poszukiwani są naukowcy ze stopniem doktora  z dowolnej dziedziny nauk społecznych, który dołączyłby do zespołu zajmującego się badaniem dochodu podstawowego w Maricá.

  Aplikacje można składać do 12.10.2021.

  Kontakt i szczegółowe informacje tutaj.

   2. Oferta z Universidad Nacional Agraria De La Selva z Tingo Maria w Peru- poszukiwani są naukowcy ze stopniem doktora z dziedziny nauk o zwierzętach. Prace zespołu dotyczą badań nad roślinami nutraceutycznymi i związkami fitogenicznymi z Puszczy Amazońskiej w Peru.

  Aplikacje można składać do 12.10.2021.

  Kontakt i szczegółowe informacje tutaj.

   

 3. Przedstawiamy oferty współpracy w ramach programu Horyzont Europa dla osób chcących ubiegać się o stypendium Marie Skłodowska- Curie (Postdoctoral Fellowship) na MALCIE .

  Szczegóły ofert, terminy oraz informacje o organizacjach zainteresowanych współpracą tutaj.

  Film promujący badania i innowacje na Malcie tutaj.

 4. Chorwacki Uniwersytet w Splicie jest zainteresowany przyjęciem  zagranicznych naukowców, którzy chcą ubiegać się o stypendium Marie Skłodowska- Curie (Postdoctoral Fellowship) w ramach nowego programu Horyzont Europa.

  University of Split, jako laureat nagrody HRS4R, wspiera doskonałość w badaniach i innowacjach poprzez wdrażanie strategii HR for Excellence in Research. Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu i wspieraniu realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także programów Unii Europejskiej: Horyzont 2020, Erasmus+ (Działania Kluczowe 2 i 3), Interreg, EuropeAid itd. W tej chwili realizuje 120 projektów finansowanych zarówno ze źródeł krajowych, takich jak Chorwacka Fundacja Nauki i Ministerstwo Nauki i Edukacji jak i funduszy UE. Od kilku lat Uniwersytet w Splicie nieprzerwanie uczestniczy w rankingach akademickich, osiągając wysokie wyniki zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

  Kryteria wyboru oraz sposób aplikacji dostępne tutaj.

 5. Centrum Badań nad Klimatem i Atmosferą (CARE-C) w Instytucie Cypryjskim zaprasza stypendystów  ze stopniem doktora do składania wniosków o stypendium podoktorskie MSCA (Postdoctoral Fellowship) w dziedzinie nauk o klimacie i atmosferze.

  CARE-C to Regionalne Centrum Doskonałości z siedzibą w Nikozji na Cyprze, zajmujące się badaniami i innowacjami w celu przeciwdziałania skutkom zmian środowiskowych i klimatycznych we wschodnim regionie Morza Śródziemnego i na Bliskim Wschodzie.

  Wybrani kandydaci będą mogli wykorzystać najwyższej klasy środowisko badawcze CARE-C, które obejmuje unikalną infrastrukturę badawczą, a jednocześnie korzystać z zasobów Centrum do pisania wniosków eksperckich. CARE-C posiada również cenioną sieć zaawansowanych partnerów UE, w tym Uniwersytet Helsiński (UHEL), Instytut Chemii Maxa Plancka (MPIC) i Komisariat à l’Energie Atomique (CEA). Więcej informacji o CARE-C na https://emme-care.cyi.ac.cy/

  W pierwszej kolejności zainteresowani kandydaci powinni przesłać CV i krótki list motywacyjny wyrażający zainteresowanie uczestnictwem, podsumowujący propozycję projektu i motywację (ok. 400 słów) na adres: adresordination.care-c@cyi.ac.cy Kwalifikujący się kandydaci mogą liczyć na wsparcie w przygotowaniu wniosku i znalezieniu odpowiedniego opiekuna.

  Więcej informacji i szczegółów na temat procesu aplikacji na stronie https://emme-care.cyi.ac.cy/opportunities/#mf

 6. Uniwersytet w Zagrzebiu Wydział Rolniczy (University of Zagreb Faculty of Agriculture) poszukuje doktorantów specjalizujących się w dziedzinie nauk o życiu, którzy chcą ubiegać się o stypendia Marie Skłodowska-Curie -Doctoral Networks (MSCA-DN).

  Wydział Rolniczy Uniwersytetu w Zagrzebiu zajmuje się kształceniem wysoko wykwalifikowanych specjalistów, rozwijaniem i poszerzaniem wiedzy zawodowej z zakresu rolnictwa i nauk pokrewnych. Stosując najwyższe standardy akademickie umożliwia nabywanie kompetencji opartych na najnowszej wiedzy naukowej.

   Formularz zawierający szczegółowe informacje dotyczące oferty i kontakt

 7. Uniwersytet Complutense w Madrycie poszukuje utalentowanych i ambitnych stypendystów (ze stopniem doktora), którzy chcą ubiegać się o stypendia Marie Skłodowska-Curie -Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF).

  UCM to największy uniwersytet w Madrycie i jeden z wiodących uniwersytetów badawczych w Hiszpanii. Jego nowoczesna infrastruktura i międzynarodowe środowisko sprawiają, że idealnie nadaje się dla bystrych młodych naukowców. UCM  jako instytucja przyjmująca  będzie zapewniać, za pośrednictwem swojego Europejskiego Biura Łącznikowego, wsparcie wnioskodawcom w całym procesie przygotowania wniosku.

  Informacje na temat 207 ofert grup badawczych UCM, które chcą gościć stypendystów, można znaleźć na stronie internetowej: https://oficinaeuropea.ucm.es/home-eoi

  Szczegóły: https://oficinaeuropea.ucm.es/images/template_msca_if/images2020/MSCA-PF_2021_EN.html

 8. Bułgarska Akademia Nauk (wydział Matematyczne Podstawy Informatyki) prowadzi nabór stypendystów (ze stopniem doktora) do  programu Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) i zachęca do składania zgłoszeń do zbliżającego się konkursu MSCA PF (Postdoctoral Fellowship, który w nowym programie ramowym Horyzont Europa zostąpi dotychczasowy Individual Fellowship).

  Zainteresowani kandydaci ze stopniem doktora matematyki lub informatyki (uzyskanym nie wcześniej niż 8 lat temu) powinni przesyłać swoje aplikacje pocztą elektroniczną na adres: director@math.bas.bg
  W tytule wiadomości należy wpisać “Expression of Interest” i dołączyć życiorys oraz krótką propozycję projektu, zawierającą opis aktualnej pracy naukowej, programu badawczego oraz oczekiwanych wyników (do 2 stron).

  Szczegóły

 9. The Cyprus Institute jest koordynatorem projektu Horizon 2020 MSCA-ETN-ITN ,,Szkolenie nowego pokolenia archeologów: Interdyscyplinarne badania przednowoczesnych * Pla * sters i * Ce * ramics ze wschodniej części Morza Śródziemnego / (PlaCe-ITN)'' i ma do zaoferowania stanowisko naukowca ze stopniem doktorskim w ramach powyższego projektu badawczego w Graduate School of The Cyprus Institute oraz w Science and Technology in Archaeology and Culture Research Center.

  Szczegóły tu

 10. Uniwersytet w Bournemouth (BU) to nowoczesna brytyjska placówka szkolnictwa wyższego w południowo-zachodniej Anglii w Dorset. BU uczestniczy w dziesiątkach projektów UE i gości kilku stypendystów MSCA z poprzednich zaproszeń MSCA IF w ramach programu Horizon 2020. Ze znacznym odsetkiem studentów zagranicznych z około 125 krajów, BU od wielu lat utrzymuje pozycję jednego z wiodących nowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

  Obecnie BU prowadzi nabór stypendystów  programu Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA) i zachęca do składania zgłoszeń do zbliżającego się konkursu MSCA PF (Postdoctoral Fellowship, który w nowym programie ramowym Horyzont europa zostąpi dotychczasowy Individual Fellowship).Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie e-mailem CV i krótkiego podsumowania proponowanego pomysłu na projekt badawczy na adres:

  EURAXESS@bournemouth.ac.uk z wpisem „MASCA 2021 Fellow” w temacie. Aplikować można do 30 kwietnia 2021 r.

  Zachęcamy do odwiedzenia strony BU: https://www.bournemouth.ac.uk/research/centres-institutes

   

 11. Uniwersytet w Mariborze, Słowenia (UM) z przyjemnością wesprze naukowców ze stopniem doktora, którzy chcą ubiegać się o stypendium  Marii Skłodówki Curie - Postdoctoral Fellowships (zestępujące w Horyzont Europa Individual Fellowships).

  Przewidywany termin publikacji konkursu MSCA PF: 15 kwietnia 2021 r. Stypendia podoktoranckie MSCA oferują wybranym kandydatom umowę na pełny etat w celu pracy nad projektem badawczym i korzystania z zaawansowanych szkoleń. Program zapewnia konkurencyjne wynagrodzenie, dodatki na koszty mobilności i rodzinne oraz budżet na badania i szkolenia.

  Uniwersytet jest zainteresowany współpracą z kandydatami ze stopniem doktora, którzy mają już bogate doświadczenie publikacyjne i program badawczy.

  Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym dokumencie konkursowym oraz w załącznikach:

  - 2021 Zaproszenie dla kandydatów ze stopniem doktora zainteresowanych ubieganiem się o stypendia 

  - Załącznik1_Lista opiekunów stypendystów MSCA Postdoctoral Fellow, e-maile, tematy i obszary badań na Uniwersytecie w Mariborze 

  - Załącznik2_2021-UM MSCA PF Formularz propozycji projektu (w formacie .docx i .pdf).

   

 12.  

  Nabór wniosków zostanie uruchomiony 15 kwietnia 2021 r. I zakończy się 15 września 2021 r. Wybrani kandydaci będą mogli rozpocząć stypendia od marca 2022 r.
   
  Osoba, z która w tej sprawie nalezy się kontaktować:sara.wilmet@uclouvain.be
  Kandydatom, którzy chcą aplikować, UCLouvain udzieli  wszechstronnej pomocy.

  UCLouvain Research Administration

  UCLouvain research institutes

   

 13. W ramach akcji MSCA - ITN (Innovative Training Network) otwarty został nabór do projektu INTERCEPT-MDS dla 12 naukowców ze stopniem naukowym doktora (dokładnie dla First Stage Researcher).

  Instytucje przyjmujące naukowców:

  -  Josep Carreras Leukaemia Research Institute. Spain > Badalona

   

  -  Erasmus Medical Center. The Netherlands > Rotterdam

   

  -  Klinikum rechts der Isar der TU München. Germany > Munich

   

  -  Institut national de la sante et de la recherche medicale. France > Paris

   

  -  Veterinärmedizinische Universität Wien. Austria > Vienna

   

  -  Università degli Studi di Firenze. Italy > Florence

   

  -  Institute for Tumor Biology and Experimental Therapy, Georg-Speyer-Haus. Germany > Frankfurt

   

  -  MLL Munich Leukemia Laboratory. Germany > Munich

   

  -  University of Bergen. Norway > Bergen

   

  -  BioBam Bioinformatics. Spain > Valencia

  Termin, do którego należy aplikować: 28 Lutego 2021

  Szczegóły oferty                                                               

 14.  

   

  Konkurs na staż dla młodych naukowców w The University of Deusto (Hiszpania)

  W ramach projektu 6i Dirs project The University of Deusto (Hiszpania) otworzyło drugi konkurs na 9 miejsc stażowych dla najlepszych młodych naukowców.
  Projekt obejmuje siedem programów doktoranckich i 24 zespoły badawcze ds. Doskonałości z 5 interdyscyplinarnymi platformami i 4 interdyscyplinarnymi obszarami. W 2020 r. w ramach pierwszego konkursu 6i Dirs w ramach projektu zatrudniono 10 naukowców. Zgodnie z wymogami Komisji Europejskiej kandydaci zostali wybrani w drodze otwartej, przejrzystej, bezstronnej, sprawiedliwej i ogłaszanej na arenie międzynarodowej procedury w celu uniknięcia wszelkiego rodzaju nierówności lub dyskryminacji, gwarantującej uczciwy proces selekcji.

  Drugi nabór kandydatów potrwa do 5 marca 2021 r. Do wyboru jest 16 wybranych tematów rekrutacji.

  W konkursie w 2021 r. Zostanie zatrudnionych 9 badaczy.

  Szczegółowa oferta

  Guide for Applicant

  Zachęcamy do zapoznania się i aplikowania! 15. Informujemy o 8 dostępnych miejscach na studiach doktoranckich oferowanych w ramach programu RESPONSE, który jest realizowany w ramach COFUND MSCA. Studia mają odbywać się na jednej z trzech uczelni goszczacych: Uniwersytecie w Zurychu, Uniwersytecie w Bazylei albo Politechnice w Zurychu.

  Założeniem programu RESPONSE jest wyszkolenie młodych naukowców tak by byli w stanie odnaleźc swoją rolę jako naukowcy w służacy społeczeństwu, kształtujący cele polityczne oraz umiejący zorganizować odpowiedzi do globalnych wyzwań w obszarach zrównoważonych systemów żywności, zrównoważonych systemów energetycznych i decyzji dotyczących zrównoważonego użytkowania gruntów.

  Więcej informacji na stronie

Pozostałe oferty współpracy

 1. Na prośbę Université Catholique de Louvain (UCL) w Belgii informujemy o rozpoczęciu naboru „FSR Post-doc 2021” dla przyjeżdżających naukowców z tytułem doktora w warunkach mobilności międzynarodowej.

  Nabór 2022 jest finansowany przez fundusze FSR, z budżetem 1.400.000€. Pozwoli to na przyznanie 14 dwuletnich stypendiów podoktoranckich.

  Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną do ma adres: crec-adre@uclouvain.be  do  1 października 2021 r. najpóźniej do godz. 14:00.

  Finansowanie to ma na celu stworzenie korzystnych warunków dla międzynarodowej mobilności wysoko wykwalifikowanych naukowców poprzez przyznawanie stypendiów podoktorskich. Kwalifikują się wszystkie dyscypliny naukowe.

  Wszystkie informacje dotyczące tego naboru oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej.