RPK zmienia się w HPK!

Szanowni Państwo, informujemy iż z dniem 1 stycznia 2022 roku Regionalne Punkty Kontaktowe Programów Ramowych UE (RPK) przekształciły się w Horyzontalne Punkty Kontaktowe (HPK). Utworzono 6 Horyzontalnych Punktów Kontaktowych działających w 6 makroregionach Polski.

HPK będą wspierać beneficjentów i wnioskodawców programu Horyzont Europa w latach 2022-27.

Zadaniem HPK  – w ścisłej współpracy z Działem Krajowego Punktu Kontaktowego NCBR – będzie zwiększanie udziału polskich podmiotów w Programie Ramowym Horyzont Europa poprzez udzielanie szkoleń i konsultacji, a także poszukiwanie nowych polskich uczestników i promowanie PR UE.

Dotychczasowy Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie połączył się z Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Ramowych UE przy Politechnice Gdańskiej  i  będzie obecnie działał jako HPK- region Polska północna: województwo warmińsko-mazurskie (obsługiwane przez UWM Olsztyn-konsorcjant) oraz województwa pomorskie, kujawsko-pomorskie (obsługiwane przez Politechnikę Gdańską- lider konsorcjum).

Zapraszamy do współpracy

Zespół HPK Olsztyn