Premia na Horyzoncie 2 - nabór wniosków

MNiSW ogłosiło nabór wniosków do przedsięwzięcia „Premia na Horyzoncie 2”. Wnioski można składać od 15 kwietnia 2019 roku.

Fundusze przyznane w ramach przedsięwzięcia przeznacza się na dodatki do wynagrodzeń osób, które biorą udział w realizacji projektów w programie Horyzont 2020, Euratom i innych projektów finansowanych przez KE.

Wysokość środków finansowych przyznanych w ramach przedsięwzięcia stanowi równowartość w złotych:

• 20% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony wynosi 1000 000 euro
  • 25% wysokości finansowania projektu ze środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot uprawniony – w przypadku projektu, którego wysokość finansowania ze środków Unii Europejskiej w części przypadającej na podmiot uprawniony przekracza 1000 000 euro
  • Dodatkowo 10% wysokości finansowania projektu za środków Unii Europejskiej przypadającego na podmiot w przypadku, gdy podmiot uprawniony pełni jednocześnie funkcję koordynatora projektu lub jest podmiotem, w którym jest realizowany grant Europejskiej Rady do spraw Badań Naukowych przyznany w ramach programu Horyzont 2020.

Do udziału w przedsięwzięciu uprawnione są: uczelnie, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty badawcze, międzynarodowe instytuty naukowe i inne podmioty prowadzące głównie działalność naukową.

Pełny tekst komunikatu znajduje się na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.