POLONEZ BIS – ruszył nabór wniosków!

Z przyjemnością informujemy, że Narodowe Centrum Nauki właśnie otworzyło pierwszy nabór wniosków w programie MSCA POLONEZ BIS. Serdecznie zapraszamy zagranicznych naukowców i polskie instytucje do wspólnego składania wniosków!

POLONEZ BIS nie jest zwykłym grantem, a wszechstronnym programem integrującym badania, staże w instytucjach pozaakademickich oraz szkolenia rozwijające kompetencje miękkie. W trzech naborach zrekrutowanych zostanie 120 doświadczonych zagranicznych naukowców, którzy na 24 miesiące przeprowadzą się do Polski, aby prowadzić swoje badania w instytucjach publicznych i prywatnych.

Wnioski w programie POLONEZ BIS mogą składać naukowcy, którzy mają doktorat lub przynajmniej czteroletnie pełnoetatowe doświadczenie badawcze i w ciągu trzech lat przed dniem ogłoszenia konkursu przynajmniej dwa lata mieszkali, i pracowali poza Polską. Wybór tematu i dyscypliny naukowej należy do kandydatów, którzy złożą zgłoszenia wspólnie z instytucjami przyjmującymi w Polsce – swoimi przyszłymi pracodawcami.

Specjalnie na potrzeby programu NCN uruchomiło wyszukiwarkę Partner Search Tool. Swoje profile mogą w niej zakładać naukowcy chcący przyjechać do Polski oraz przedstawiciele instytucji, którzy chcieliby współpracować z naukowcami z zagranicy. Zarejestrowani użytkownicy tworzą swój profil, który będzie widoczny w otwartej części bazy.

POLONEZ BIS jest współfinansowany przez Komisję Europejską i Narodowe Centrum Nauki w ramach grantu Marie Skłodowska-Curie COFUND.

Termin składania wniosków w systemie ZSUN/OSF upływa 15 grudnia 2021 r. o godzinie 16:00 CET.

Kolejne konkursy rozpoczną się w marcu i wrześniu 2022.

Pełna treść ogłoszenia konkursu POLONEZ BIS 1 tutaj

Film promocyjny programu POLONEZ BIS tutaj

 Przewodnik dla wnioskodawców tutaj

 

Serdecznie zapraszamy do aplikowania

 

Zespół RPK PB UE