Granty European Research Council - spotkanie warsztatowe w Warszawie

Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN ma przyjemność zaprosić naukowców do udziału w warsztatach poświęconych ofercie grantów European Research Council – najbardziej prestiżowym grantom w Europie. Warsztaty organizowane są przez BDN PAN we współpracy z Oxford University. Wybitni naukowcy z Oxford University oraz Gill Wells, szefowa Europejskiego Biura na tej uczelni, podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i poradami 16 listopada 2018 w Warszawie.

O tym jak przygotować zwycięski wniosek opowiedzą:

·         Gill Wells – szefowa European Office, na co dzień wspierająca naukowców aplikujących o granty ERC z University of Oxford;

·         Professor Melinda Mills – socjolog, laureatka grantu ERC Consolidator – „Unravelling the genetic influences of reproductive behaviour and gene-environment interaction”, oceniająca granty Advanced ERC w panelu SH2, University of Oxford;

·         Professor Ben Ansell  - politolog, laureat grantu ERC Consolidator „The Politics of Wealth Inequality and Mobility in the Twenty-First Century” w panelu SH3, University of Oxford;

·         Dr Michał Nemeth z Uniwersytetu Jagiellońskiego, lingwista, tegoroczny laureat ERC Starting Grant „(Re)constructing a Bible. A new approach to unedited Biblical manuscripts as sources for the early history of the Karaim language” w panelu SH5.

Dodatkowo, 15 naukowcom, którzy przygotują najlepsze aplikacje na warsztaty, zaproponowane zostaną indywidualne konsultacje z wykładowcami warsztatów oraz z ekspertami z Biura ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk (BDN PAN), którzy od blisko 3 lat wspierają polskich naukowców w przygotowaniu wniosków ERC.

Nadchodząca edycja warsztatów skierowana jest przede wszystkim do naukowców reprezentujących nauki społeczne i humanistyczne. Rejestracja na warsztaty jest możliwa za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego pod adresem: https://goo.gl/bmWLQX. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 października 2018 do godz. 13.00.

Zachęcamy do rejestracji!