Fulbright English Teaching Assistant (ETA)

W imieniu Polsko-Amerykańskiej Komisja Fulbrighta zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu Fulbright English Teaching Assistantship (ETA) w roku akademickim 2022/2023.

Fulbright English Teaching Assistantship to 9-miesięczne stypendium przeznaczone dla absolwentów amerykańskich uczelni wyższych, podczas którego stypendyści asystują w prowadzeniu zajęć z języka angielskiego lub prowadzą  je samodzielnie– w zależności od potrzeb uczelni. Pobyt ETA na uczelni daje dużo korzyści. Stypendyści ETA to native speakers posiadający wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach. Ich otwartość i gotowość do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania umiejętności nauczania języka angielskiego umożliwia wymianę i promocję dobrych praktyk akademickich. Poza działalnością dydaktyczną, Fulbright ETAs aktywnie angażują się w działalność poza akademicką: organizują i uczestniczą w konferencjach, prowadzą warsztaty tematyczne, kluby dyskusyjne, grupy teatralne, wykłady nt. kultury i historii USA, doradzają osobom zainteresowanym podjęciem studiów w USA lub wyjazdem na letni staż w ramach programu Work & Travel. Przyjęcie ETA na uczelnię nie wiąże się z koniecznością płacenia takiej osobie pensji.

Zachęcamy Państwa do udziału w naborze na rok akademicki 2022/2023.

Nabór wniosków do konkursu na goszczenie ETAs w roku akademickim 2022-23 trwa do 31 stycznia 2022 roku.

Aby zgłosić uczelnię, należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj

Więcej informacji na stronie internetowej https://fulbright.edu.pl/eta/