Za nami dzień otwarty Filii Uniwersytetu w Ełku

W piątek, 31 marca 2023 r., Filia UWM w Ełku otworzyła swoje drzwi  przyszłym studentom. Uczniowie szkół średnich wraz z opiekunami, a także wszyscy, którzy chcą studiować w naszej uczelni, mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną na rok akademicki 2023/2024. Dla gości przygotowano wiele ciekawych stoisk.

Dużym zainteresowaniem cieszył się zarówno pokaz pierwszej pomocy zorganizowany przez studentów oraz wykładowców kierunku Pielęgniarstwo, jak również pokaz sprzętu i rozwiązań VR w pracowni e-learningowej.

Wszystkich przybyłych gości powitał Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andruszkiewicz, nauczyciel akademicki Filii UWM w Ełku.

Od wielu już lat Filia UWM w Ełku współpracuje z wieloma instytucjami, stąd obecność następujących służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji w Ełku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ełku, 44 Batalionu Lekkiej Piechoty w Ełku, 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku oraz 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie – Filia w Ełku.

Słowa uznania dla kadry i studentów Filii skierował Pan dr Jerzy Tomasik, przedstawiciel NATO DEEP eAcademy.

Emocjonującym wydarzeniem było ogłoszenie wyników studenckiego Konkursu Filmowego „Filia UWM w Ełku – warto tu studiować!”. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących laureatów:

1 miejsce – Piotr Żmijewski

2 miejsce –  Klaudia Kolenda

3 miejsce –  Radosław Sienkiewicz

Zwycięzcy otrzymali dyplom uznania, statuetkę oraz karty prezentowe Empik.

Następnie Pan ppor. dr Marcin Konieczny, reprezentant 15 Brygady Zmechanizowanej w Giżycku, wygłosił prelekcję pt. „Służba wojskowa w Polsce – młodzież w aspekcie prawnej dobrowolności jej odbycia”.

Wszyscy przybyli mieli możliwość zwiedzania pomieszczeń naszej uczelni, jak również rozmowy z nauczycielami akademickimi, pracownikami administracji oraz studentami. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Koło Fortuny. Prawidłowa odpowiedź na pytanie gwarantowała upominek związany z naszą uczelnią.

Zachęcamy do studiowania w Filii UWM następujących kierunków:  Administracja; Bezpieczeństwo wewnętrzne; Pielęgniarstwo; Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Szczegóły dotyczące rekrutacji: https://irk.uwm.edu.pl/pl/