XX Prezentacje Edukacyjno -Doradcze „Uczelnie w powiecie"

W dniu 27.02.2024r. Zespole Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku pod patronatem prezydenta miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza oraz starosty ełckiego Marka Chojnowskiego odbyły się XX Prezentacje Edukacyjno -Doradcze „Uczelnie w powiecie".

Prezentacje pozwalają odnaleźć młodzieży kierunek dalszej edukacji, definiującej przyszłość. Udział w tegorocznych prezentacjach zgłosiło 15 uczelni m. in. z Białegostoku, Łomży, Olsztyna i Warszawy.
Celem wydarzenia jest umożliwienie maturzystom i uczniom szkół ponadpodstawowych z Ełku i Powiatu Ełckiego poznania szerokiej oferty edukacyjnej szkół wyższych, a także stworzenie możliwości bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami uczelni, biorących udział w wydarzeniu.

Tegoroczna XX edycja prezentacji organizowana jest w ośmiu miastach powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Jako uczelnia otrzymaliśmy:

1. Puchar i dyplom Starosty Ełckiego za najciekawszą ofertę edukacyjną

2. Statuetkę za działania na rzecz rozwijania zainteresowań naukowych wśród młodzieży na XX Prezentacjach Edukacyjno -Doradczych  „ Uczelnie w powiecie"