Studenci i wykładowcy Pielęgniarstwa uczestnikami II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

14.12.2023 roku odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa. "Nauki społeczne wobec współczesnych wyzwań i kryzysów. Aspekt prawny, socjologiczny i aksjologiczny. Bezpieczeństwo w ujęciu holistycznym" Studenci I roku kierunku Pielęgniarstwo wraz z Panią dr hab. n o zdr.. Ewą Kupcewicz, prof. UWM uczestniczyli w panelu dotyczącym bezpieczeństwa pacjentów. Dr hab. n o zdr. Ewa Kupcewicz wygłosiła referat pt.,, Znaczenie praw pacjenta w praktyce klinicznej z perspektywy studentów pielęgniarstwa w Polsce, Hiszpanii i Słowacji, z kolei Pani mgr Grażyna Piwko mówiła o ,,Check listach jako metodzie optymalizacji opieki pielęgniarskiej w okresie około zabiegowym u chorych z zaburzeniami rytmu serca.'' Na zakończenie wysłuchaliśmy referatu Pani mgr Elżbiety Araminowicz-Kierklo pt.,, Wpływ komunikacji interpersonalnej na bezpieczeństwo pacjenta w czasie pandemii Covid 19”