Samorząd Studencki organizatorem wieczoru wigilijnego

Na ziemię w noc wtuloną

Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy,

Przebaczmy krzywdy, gdy trzeba

Podzielmy się opłatkiem

chlebem pokoju i nieba.

(C.K. Norwid)

Z inicjatywy Samorządu Studenckiego Filii UWM w Ełku w dniu 20 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 odbył się wieczór wigilijny, który mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zgromadził zarówno kadrę akademicką, pracowników administracji i obsługi, jak również liczne grono studentów. Spotkanie rozpoczęto wspólnym zaśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy” przy akompaniamencie muzycznym dra Marcina Kryńskiego. Zaproszonych gości powitała przewodnicząca Rady Samorządu Studenckiego Brygida Lewandowska. W świąteczną atmosferę wszystkich obecnych wprowadził zespół wokalny złożony ze studentów Filii UWM w Ełku. Zgromadzeni wysłuchali fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. W imieniu Dyrektora Filii życzenia na zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego i Nowy Rok złożyła dr hab. Justyna Krzywkowska. Po podzieleniu się opłatkiem i indywidualnym złożeniu życzeń przystąpiono do poczęstunku, o który zadbali studenci poszczególnych roczników.