Międzynarodowa Konferencja pt. „PERSONA E BENE COMUNE” 15.09.2022

Na zaproszenie Università degli Studi di Bari Aldo Moro we Włoszech prof. Florian Lempa oraz dr Piotr Wojnicz brali udział w Międzynarodowej Konferencji pod tytułem „PERSONA E BENE COMUNE”, która odbyła się w dniu 15.09.2022 roku. Zaproponowana problematyka była rozważana w wielu różnych obszarach – prawnym, społecznym, filozoficznym czy religijnym. Prof. Florian Lempa charakteryzował dobro wspólne w ujęciu wizji chrześcijańskiej. Natomiast dr Piotr Wojnicz zaprezentował referat pod tytułem: Communitarianism versus liberalism. In search of a boundary between common good and individual interest. W swoim wystąpieniu wskazywał granice pomiędzy dobrem wspólnym a interesem indywidualnym w kontekście współczesnych nurtów politycznych. Sama Konferencja była interesującą platformą wymiany myśli a zarazem stanowiła kontynuację wieloletniej współpracy naukowej obu placówek naukowych.

Jednocześnie należy poinformować, że studentka Izabela Kurzątkowska pod kierownictwem naukowym dr Piotra Wojnicz brała udział w dwóch konferencjach naukowych:

1.     13-14.09.2022 r. Konferencja Naukowa: Wyzwania Europy Środkowej i Wschodniej vol. 3: Konflikty i Migracje – organizator Uniwersytet Śląski w Katowicach, referat pt. Aspekty religijnej integracji migrantów w kontekście wspólnej egzystencji ze społecznością lokalną. Rozważania na temat roli Kościoła katolickiego w procesie solidarnego przyjmowania migrantów;

2.     15.09.2022 r. - 51 Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych – organizator Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, referat pt. Wpływ pandemii COVID-19 na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Ełku.

Zachęcamy również innych studentów do udziału w działalności naukowej wykraczającej poza standardowych cykl nauczania.