II Ogólnopolska Konferencja Naukowa

W dniu 14.12.2023 r. odbyła się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Nauki społeczne wobec współczesnych wyzwań i kryzysów. Aspekt prawny, socjologiczny i aksjologiczny. Bezpieczeństwo w ujęciu holistycznym. Była to druga edycja tego przedsięwzięcia naukowego. Głównym motywem konferencji było bezpieczeństwo. Organizatorem konferencji była Filia UWM w Ełku.

Podczas konferencji wystąpiło 45 przedstawicieli różnych dyscyplin z 17 uczelni
(Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, University of Bari Aldo Moro, Menadżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie, Akademia Medycznych i Społecznych Nauk Stosowanych w Elblągu, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki w Krakowie, Uniwersytet Merito w Bydgoszczy, Akademia WSB, Akademia Nauk Stosowanych im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu, Uczelnia Nauk Społecznych w Warszawie, Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie).

Należy podkreślić, że poszerzyło się również grono partnerów wspierających konferencję. Wśród nich należy wymienić Polskie Towarzystwo Geopolityczne Oddział w Ełku, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwo, Fundację Tribulum, Cognita Sp.z.o.o. Ponadto po raz pierwszy konferencja odbyła się po auspicjami NATO DEEP eAcademy.

Należy również zauważyć zaangażowanie młodych naukowców Filii UWM w Ełku, reprezentujących różne koła naukowe, w stworzenie panelu studenckiego, który stał się płaszczyzną wymiany wiedzy.

Organizatorzy konferencji dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przebieg konferencji, szczególnie prelegentom, którzy zaprezentowali swój dorobek naukowy.