I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. Nauki społeczne wobec współczesnych wyzwań i kryzysów. Aspekt prawny, socjologiczny i aksjologiczny.
Data:15.06.2023r.
Godziny: 13.00 - 19.00

Konferencja posiada charakter interdyscyplinarny, co jest również atutem nauk społecznych. Natomiast problematyka poruszana przez te nauki, poprzez fakt, że dotyczy wielu kwestii badawczych, stanowi płaszczyznę, na której stykają się takie dziedziny jak prawo, administracja, psychologia, polityka czy socjologia. Tym samym nauki społeczne dzięki swojej wielowymiarowej naturze sprzyjają twórczym rozważaniom na wiele interesujących tematów. Dwie dekady XXI wieku przyniosły naukom społecznym dużo problemów badawczych. Tutaj można wskazać pandemię, wojnę czy inflację jako czynniki wpływające na wyobraźnię i stanowiące inspirację dla wielu naukowców. Wszystkie te zjawiska w sposób diametralny wpłynęły na funkcjonowanie państwa i społeczeństwa. Stąd też problematyka konferencji będzie wieloaspektowa. Jednakże będzie skupiała się na tematyce związanej z determinantami wpływającymi na bezpieczeństwo społeczeństwa, pozycję jednostki w świecie oraz wyzwaniach i kryzysach jakie towarzyszą współczesnemu człowiekowi.

Komitet Naukowy:
ks. prof. Florian Lempa – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie
prof. Zenon Stachowiak – Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM – Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie
dr hab. Adam Hołub, prof. UMK – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Komitet organizacyjny:
dr Piotr Wojnicz - przewodniczący

Wiceprzewodniczący:
dr mult. Jacek Janusz Mrozek
dr Marcin Radziłowicz
dr Tadeusz Masiowski
dr Diana Mościcka