Filia UWM w Ełku współorganizatorem międzynarodowego kongresu

9-10 kwietnia 2024 roku, w Auli im. Roberta Schumana Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, odbędzie się II. Międzynarodowy Kongres Antyterrorystyczny. Obrady będą toczyły się z udziałem ekspertów polskich i zagranicznych, reprezentujących struktury NATO, podmioty środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, a także jednostki sfery administracji.

Wydarzenie adresowane jest przede wszystkim do:
(1) przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej,
(2) funkcjonariuszy Policji, służb specjalnych oraz innych instytucji bezpieczeństwa publicznego,
(3) żołnierzy Sił Zbrojnych RP,
(4) operatorów policyjnych i wojskowych sił specjalnych,
(5) funkcjonariuszy sektora ratownictwa,
(6) pracowników ochrony i zabezpieczenia technicznego,
(7) zarządzających bezpieczeństwem w budynkach użyteczności publicznej i obiektach kluczowych dla bezpieczeństwa państwa,
(8) naukowców, ekspertów i studentów.

Przedsięwzięcie, w którym planowany jest udział ponad 300 osób, odbędzie się pod auspicjami NATO DEEP eAcademy. W gronie partnerów organizacyjno-merytorycznych znajduje się Filia UWM w Ełku, zaś dyrektor - dr Marcin Radziłowicz jest w składzie komitetu naukowego.

Kongres Antyterrorystyczny to największe cykliczne wydarzenie tej kategorii w Polsce. Obszarami zainteresowania tegorocznej edycji będą następujące kwestie:
(1) istota i cechy terroryzmu,
(2) zamachy terrorystyczne – istota, cechy i studia przypadków,