Filia UWM w Ełku partnerem międzynarodowej konferencji praktyczno-naukowej

20 listopada 2023, na platformie wideokonferencyjnej Uniwersytetu Obrony Narodowej Ukrainy z Kijowa, zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja, na temat: „Wyzwania sfery wdrażania rozwiązań elearningowych w procesie edukacyjnym obejmującym instytucje wojskowego szkolnictwa wyższego oraz możliwe rozwiązania” (ang. Challenges of ADL Implementation in the Educational Process of Higher Military Educational Institutions and Possible Ways of Their Solution). To największe tego rodzaju przedsięwzięcie w skali Sił Zbrojnych Ukrainy. W konferencji weźmie udział ponad 200 uczestników: z Ministerstwa Obrony Ukrainy, Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, a ponadto ze wszystkich uczelni wojskowych, ośrodków szkolenia i instytutów naukowych SZ Ukrainy. Będą również przedstawiciele innych ministerstw Ukrainy oraz goście zagraniczni, posiadający doświadczenia w zakresie kształcenia na odległość, w tym ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz NATO.

W gronie patronów przedsięwzięcia jest Filia UWM w Ełku, zaś dr hab. Piotr Gawliczek, prof. UWM i wykładowca filii w Ełku oraz dr Marcin Radziłowicz, dyrektor filii, są członkami komitetu programowego konferencji.

Informacje na temat konferencji: