Delegacja z Filii UWM na Międzynarodowej Konferencji Naukowej w Rzymie

W dniach 17-18 kwietnia 2023 r. na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa zorganizowana pod hasłem "Dobra osobiste jako wartość prawna". Uroczystego otwarcia konferencji w imieniu organizatora dokonał Prof. Janusz Kowal SJ, który powitał wszystkich prelegentów i zaproszonych gości. Konferencja odbyła się w formie hybrydowej, a jej obrady zostały podzielone na 6 sesji tematycznych.

Wśród referujących nie zabrakło delegacji z Filii UWM w Ełku w następującym składzie:
- dr mult. Jacek Mrozek, Religious feelings as a personal interest protected by Polish criminal law
- ks. dr hab. Mieczysław Różański, prof. UWM, Legal basis for the operation of the Church Data Inspector in Poland
- dr hab. Justyna Krzywowska, Good name ("bona fame") as a requirement for employment in church institutions.

Z uwagi na międzynarodowy skład prelegentów (Polska, Niemcy, Ukraina,
Wielka Brytania, Austria, Słowacja, Holandia) kwestia dóbr osobistych
została ukazana w aspekcie badań komparatystycznych.