Protest środowiska akademickiego - 20.12.2021 r., o godzinie 12.00 przed budynkiem Rektoratu

Protest

Szanowni Państwo!

W imieniu związków zawodowych działających w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie zachęcamy do udziału w pikiecie – proteście, który odbędzie się 20.12.2021 r., o godzinie 12.00 przed budynkiem Rektoratu (od strony parkingu).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sytuacją w szkolnictwie wyższym - wszystkich pracowników uczelni (zrzeszonych i niezrzeszonych w związkach zawodowych), doktorantów i studentów - do wyrażenia sprzeciwu wobec polityki Rządu RP, który w budżecie na rok 2022 nie zaplanował środków na godne płace na uczelniach wyższych, ale także nie uwzględnił wzrostu kosztów działalności uczelni i instytutów naukowych związanych ze wzrostem inflacji.