Informacja nt. żenujących insynuacji umieszczonych na stronie internetowej NZZP „PRAWDA”

Z wielką przykrością zawiadamiamy, że działania Związku PRAWDA, zmierzające do oczerniania innych związków zawodowych funkcjonujących w ramach UWM w Olsztynie, a w szczególności ich Prezesów (Przewodniczących), jakoby byli dodatkowo wynagradzani przez władze Uniwersytetu, za sprzyjanie ich decyzjom, są działaniami niegodnymi pracownika Uniwersytetu. Wstyd nam jako przedstawicielom dużej grupy pracowników UWM, że takie działania mają miejsce i bezpodstawne oraz żenujące insynuacje kierowane są pod adresem zarządzających tymi organizacjami związkowymi. Nie boimy się użyć stwierdzenia, że związek PRAWDA działa nie tylko na niekorzyść innych związków, ale również całego Uniwersytetu. Apelujemy do wszystkich członków związku PRAWDA o natychmiastową reakcję w tej sprawie i odcięcie się od tez formułowanych przez jej Prezesa Andrzeja Adamowicza. Oczekujemy reakcji z Państwa strony, publicznych przeprosin i podania się do dymisji Pana Adamowicza. W związku z zaistniałą sytuacją nie wyobrażamy sobie jakiejkolwiek dalszej współpracy ze związkiem PRAWDA do czasu wyjaśnienia tej sytuacji.