Z wizytę studyjną w partnerskiej uczelni Hochschule w Offenburgu

Delegacja UWM, którą reperentowali: m. in. Rektor prof. Jerzy Przyborowski, Prorektor ds. umiędzynarodowienia uczelni prof. Paweł Wielgosz, Dziekan Wydziału Nauki o Żywności prof. Małgorzata Darewicz, a także Prodziekan ds. kształcenia prof. Jarosław Kowalik, dr inż. Adrianna Łobacz oraz przedstawiciele Wydziału Geoinżynierii i Katedry Języka Niemieckiego, odbyła wizytę studyjną w partnerskiej uczelni Hochschule w Offenburgu.
Współpraca naukowa między uczelniami z Olsztyna i Offenburga opiera się na wspólnym programie kształcenia na kilku kierunkach studiów, m. in. na studiach magisterskich Food Engineering, prowadzonym na naszym wydziale.
Studenci z Polski i Niemiec studiujący na wspomnianych kierunkach studiów realizowanych przez obie uczenie, mają okazję spędzić za granicą przynajmniej jeden semestr. "To ścisłe partnerstwo, które trwa od wielu lat. Nawet mimo pandemii udało się zrekrutować studentów i cały czas te wspólne kierunki są rozwijane."
Dodajmy, że w październiku przedstiwiciele Hochschule Offenburg odwiedzą Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Będą pracować nad doskonaleniem realizowanych wspólnie kierunków kształcenia.