Pan dr inż. Tomasz Sawicki otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Pan dr inż. Tomasz Sawicki,  z Katedry Żywienia Człowieka, znalazł się w gronie 200 młodych naukowców, którzy w 2020 roku otrzymali stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Stypendia przyznawane są badaczom, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.
W tegorocznej edycji wpłynęło prawie 1,8 tys. wniosków o przyznanie stypendium.

Dr inż. Tomasz Sawicki prowadzi prace badawcze skupiające się wokół problemów uwarunkowań żywieniowych oraz stanu odżywienia różnych grup ludności o różnym statusie klinicznym w aspekcie występowania chorób metabolicznych i możliwości ich ograniczenia na poziomie prewencji i ich leczenia poprzez spożycie odpowiedniej żywności o działaniu prozdrowotnym.

Serdecznie gratulujemy Panu Doktorowi, życząc tym samym dalszych sukcesów naukowych oraz zawodowych oraz spełnienia w życiu osobistym.