Jubileuszowa 60 Kortowiada za nami!!!

Jubileuszowa 60 Kortowiada pozostała już tylko wspomnieniem. Co roku nasz wydział aktywnie bierze udział w wielu wydziałowych rozgrywkach.

Bój wydziałów, to konkurs polegający na przedstawieniu scenek w kategoriach; scenka dziekańska, scenka studencka oraz scenka z miss. Tematy scenek co roku są zaskakujące. Wydziały nagradzane są dwoma nagrodami; za najlepszą scenkę dziekańską, oraz za najlepszą scenkę studencką.

Do Boju Wydziałów stawiło się 12 studentów, przedstawicieli wszystkich kierunków naszego Wydziału. Studenci sami opracowali i przygotowali wszystkie elementy scenografii, oraz przebrania oraz układ taneczny.

Tematem scenki dziekańskiej było "Wszyscy mają prawo ale to ja mam rację". Prodziekan ds. Studenckich dr inż. Adam Więk w scence dziekańskiej, wcielił się w rolę znanej restauratorki Magdy Gessler, która na oczach publiczności przeprowadziła "kuchenne rewolucje. Jego gra aktorska zaowocowała  drugim miejscem  w kategorii "Najlepsza gra aktorska".

Must be the Dziekan to konkurs w którym Dziekani wraz ze studentami swoich wydziałów mierzą się w trzech konkurencjach: wyścig kajaków, skoki w worku oraz rzut kolokwiami do kosza. Po raz pierwszy Wydział Nauki o Żywności zajął I miejsce! Naszą reprezentację stanowili dr inż. Adam Więk oraz inż. Robert Glinka

NOŻE podczas minionej Kortowiady nie dały o sobie zapomnieć! M. R.