51. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych - podsumowanie

W dniach 15-16 września 2022 roku na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie odbyło się 51. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych.  SEKCJA NAUKI O Żywności podzielona była na dwa panel: TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI oraz RYNEK ŻYWNOŚCI A KONSUMENT. Prace prezentowane były w formie zarówno referatów jak i posterów. Łącznie prezentowanych  było 22 prac 30 autorów. Ponadto część prac będzie opublikowana w formie rozdziału monografii. W obradach sekcji uczestniczyło 30 studentów z różnych uczelni w kraju. Prace były na wysokim poziomie, a najlepsze z nich zostały wyróżnione przez oceniające komisje.

W panelu I - TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI wyróżnieni zostali:

I miejsce - Aleksandra Rzymska za pracę nt.: „Wpływ polioli na cechy jakościowe lodów bezmlecznych”

II miejsce - Joanna Browarek za pracę nt.: „Tepache - właściwości i charakterystyka”

III miejsce – Szymon Andrzejewski za pracę nt.: „Wpływ ogrzewania metodą confitowania na wybrane cechy jakości mięśnia piersiowego kaczki”

Wszystkie trzy osoby to reprezentanci kół naukowych przy Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W panelu II – RYNEK ŻYWNOŚCI A KONSUMENT wyróżnieni zostali:

I miejsce – Maciej Świtalski za pracę nt.: „Ocena wybranych wyróżników jakościowych ekstrudatów z dodatkiem selera”

Dwa II miejsca egzekwo przyznano: Alekasandrze Kani za pracę nt.: Świadomość i postawa konsumentów wobec mikroplastiku w produktach żywnościowych - Uniwersytet Morski w Gdyni

oraz Agnieszce Michalskiej i Klaudii Wiaterek za prezentację pracy nt.: „Marnowanie żywności – skala problemu i metody zapobiegania” z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

III miejsce – Aleksandra Purkiewicz za pracę nt.: „Skwalen w żywności dla niemowląt” z Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W SESJI POSTEROWEJ:

I miejsce - Aleksandra Matuszewska „Czy herbata oolong Wuyi Da Hong Pao może skutecznie modulować właściwości sensoryczne produktu owocowo-warzywnego w formie chipsów?” Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

II miejsce - Karolina Kozak „Czy herbata oolong Wuyi Da Hong Pao może skutecznie modulować właściwości sensoryczne produktu owocowo-warzywnego typu smoothie?” Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Wszystkim głoszącym i prezentujacym swoje  prace serdecznie gratulujemy.

Red. A. G.