Poznaj świat inżyniera - oferta dla szkół

Szanowni Państwo,
Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przygotował program ”Poznaj świat inżyniera - oferta dla szkół”. W ramach tego programu zapraszamy uczniów oraz nauczycieli szkół średnich i podstawowych do odwiedzenia naszego Wydziału. Naszym celem jest przedstawienie Państwu naszych laboratoriów, jak również specjalnie przygotowanych tematycznie prezentacji (wykaz poniżej).

Program nawiązuje do oferty kształcenia Wydziału Nauk Technicznych. Propozycja jest związana tematycznie z prowadzonymi na wydziale kierunkami kształcenia: energetyką, mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, inżynierią w logistyce oraz inżynierią precyzyjną w produkcji rolno-spożywczej.

Zakładam, że nasze wspólne działania przyczynią się do rozwoju Waszych zainteresowań oraz poszerzenia wiedzy technicznej. Jestem również przekonany, że współpraca między Wydziałem Nauk Technicznych a Państwa Szkołą pozwoli na wsparcie rozwoju młodzieży i da możliwość wyboru właściwej ścieżki kariery zawodowej w przyszłości.

Zachęcam serdecznie do skorzystania z programu ”Poznaj świat inżyniera - oferta dla szkół” przygotowanego przez nasz wydział.

Osobą koordynującą powyższe działania jest prodziekan ds. studenckich dr inż. Jerzy Domański (e-mail: jdom@uwm.edu.pl).

Prof. dr hab. inż. Adam Lipiński
Dziekan Wydziału Nauk Technicznych

Zapraszamy w czwartki w godzinach 10:00-13:00 (istnieje możliwość ustalenia innego terminu dostosowanego do potrzeb Szkoły, np. gdy ze względu na odległość, dojazd na godzinę 10:00 nie jest możliwy).

Kontakt w celu ustalenia terminu i szczegółów wizyty:
jdom@uwm.edu.pl

W trakcie wizyty Uczniów przedstawiamy pokazy praktyczne w kilku pracowniach dydaktycznych.
Szczegóły dotyczące czasu trwania i tematyki prezentacji zostaną uzgodnione w kontakcie z opiekunami uczniów.

Przykłady laboratoriów (Olsztyn, ul. M.Oczapowskiego 11):

• Laboratorium budowy pojazdów,
  • Laboratorium maszyn elektrycznych,
  • Laboratorium mechaniki płynów,
  • Laboratorium obróbki skrawaniem,
  • Laboratorium odnawialnych źródeł energii,
  • Laboratorium podstaw konstrukcji maszyn,
  • Laboratorium pomiarów dynamicznych pojazdów,
  • Laboratorium spawalnictwa,
  • Laboratorium techniki cieplnej,
  • Laboratorium tribologii i materiałów eksploatacyjnych,
  • Laboratorium urządzeń mechatronicznych,
  • Laboratorium wytrzymałości materiałów,
  • Pracownia komputerowego wspomagania wytwarzania,
  • Pracownia maszyn do siewu, sadzenia i nawożenia,
  • Pracownia maszyn ogrodniczych i rolnictwa precyzyjnego,
  • Symulatory dronów.

Przykłady laboratoriów (Olsztyn, ul. Słoneczna 46A):

• Pracownia silników spalinowych,
  • Pracownia podstaw mechatroniki,
  • Układy elektronicznego sterowania silnikami spalinowymi.

Chętnie będziemy gościć Uczniów Państwa Szkoły na Wydziale Nauk Technicznych.

Zapraszam
Jerzy Domański
Koordynator programu ”Poznaj świat inżyniera - oferta dla szkół”