Konkurs na stanowisko Doktorant/Stypendysta w projekcie finansowanym przez NCN

KATEDRA INŻYNIERII SYSTEMÓW
UNIWERSYTETU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO w Olsztynie
ogłasza konkurs
na stanowisko doktorant/stypendysta w projekcie finansowanym przez NCN

Projekt badawczy NCN nr 2015/17/B/NZ9/03601

Tytuł projektu: Wpływ niekonwencjonalnych metod obróbki wstępnej na kinetykę procesu hybrydowego odwadniania oraz zmiany właściwości fizycznych i chemicznych owoców żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon)

Nazwa jednostki: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Olsztyn
Nazwa stanowiska: doktorant/stypendysta

Wymagania:
Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która zaangażowana będzie w badania w ramach projektu „Wpływ niekonwencjonalnych metod obróbki wstępnej na kinetykę procesu hybrydowego odwadniania oraz zmiany właściwości fizycznych i chemicznych owoców żurawiny wielkoowocowej (Vaccinium macrocarpon) realizowanego na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

1. Do konkursu mogą przystąpić kandydaci spełniający wymagania określone w „Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w projektach badawczych oraz regulamin przyznawania stypendiów naukowych dla młodych naukowców w ramach stypendiów doktorskich ETIUDA finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (zwanego dalej Regulaminem), wprowadzonym uchwałą Rady Narodowego Centrum Nauki nr 50/2013 z dnia 3 czerwca 2013 roku.
  2. Posiadanie dyplomu magistra w zakresie Technologii Żywności i Żywienia.
  3. Znajomość instrumentalnych metod analitycznych wykorzystywanych w analizie związków o właściwościach przeciwutleniających (spektrofotometria, chromatografia).
  4. Autorstwo lub współautorstwo publikacji naukowych z zakresu metodologii badań właściwości przeciwutleniających ze szczególnym uwzględnieniem publikacji w czasopismach posiadających Impact Factor (IF).
  5. Autorstwo lub współautorstwo doniesień konferencyjnych dotyczących tematyki przeciwutleniaczy w żywności pochodzenia roślinnego.
  6. Umiejętność opracowywania i prezentowania wyników (publikacje naukowe, doniesienia konferencyjne).
  7. Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  8. Bardzo dobra organizacja pracy, gotowość do pracy z zespole oraz silna motywacja do pracy badawczej.
  9. Umiejętność samodzielnego planowania i prowadzenia doświadczeń, krytycznej interpretacji wyników (wnioskowania) i ich dyskusji w świetle źródeł piśmienniczych.

Opis zadań:
W ramach realizacji projektu Doktorant-Stypendysta będzie prowadził naukowe eksperymentalne badania związane z ilościową i jakościową analizą przeciwutleniaczy w owocach żurawiny wielkoowocowej oraz z analizą zmian właściwości przeciwutleniających tych owoców w trakcie obróbki wstępnej oraz hybrydowego odwadniania.
Doktorant – Stypendysta będzie również zobowiązany do przygotowywania na podstawie wyników przeprowadzonych badań raportów cząstkowych, gromadzenia uzyskanych danych oraz udziału w dyskusji wyników i przygotowaniu publikacji naukowych.

Typ konkursu NCN: OPUS 9 – NZ
Termin składania ofert: 20 czerwca 2016, 23:59
Forma składania ofert: pocztą elektroniczną
Warunki zatrudnienia: Doktorant będzie otrzymywał stypendium w wysokości 1 000 PLN/miesiąc przez okres 6 miesięcy.

Dodatkowe informacje:
Rekrutacja odbędzie się zgodnie z procedurą opisaną w Regulaminie.
Forma składania ofert: elektroniczna (e-mail: m.zielinska@uwm.edu.pl).
Komisja Rekrutacyjna, po przeprowadzeniu wstępnej selekcji kandydatów oraz wyłonieniu kandydatów spełniających wymagania formalne, ogłosi listę kandydatów, którzy zakwalifikowali się do dalszych etapów postępowania konkursowego, oraz określi ich miejsce i czas. Stosowna informacja zostanie przesłana do kandydatów drogą e-mailową.

Wykaz wymaganych dokumentów:

1. List motywacyjny.
  2. Dokumenty zaświadczające spełnianie warunków wymienionych w Regulaminie.
  3. Życiorys (z podanym adresem e-mail), zawierający informacje o dotychczasowych osiągnięciach naukowych i wyróżnieniach wynikających z dotychczas prowadzonych badań (w tym przede wszystkim wyszczególnienie publikacji w czasopismach naukowych, wystąpień konferencyjnych, udziału w projektach badawczych, stażach oraz szkoleniach).
  4. Odpis dyplomu magisterskiego.
  5. Kopie wybranych publikacji naukowych związanych analizą przeciwutleniaczy w materiale roślinnym.

Data dodania ogłoszenia: 2016-06-06