Polskie Towarzystwo Inżynierii Rolniczej oddział w Olsztynie
Katedra Maszyn Roboczych i Metodologii Badań Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie
Polskie Towarzystwo Agrofizyczne oddział w Olsztynie
Agrocom Polska – Jerzy Koronczok

uprzejmie zapraszają pracowników, doktorantów i studentów na Seminarium naukowe, pt. „Z ziemi i z powietrza – współczesne możliwości pozyskiwania danych w rolnictwie precyzyjnym”, połączone z warsztatami praktycznymi, które odbędzie się 13 maja 2016 r. w godzinach 900-1100 na Wydziale Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w sali D112 przy ulicy Oczapowskiego 11.

Tematyka seminarium (9:00-11:00):

1. Inteligentne nawożenie azotem za pomocą sensorów naziemnych i satelitarnych – mgr inż. Jerzy Koronczok;
  2. Kierunki rozwoju systemów automatycznego prowadzenia ciągników i maszyn rolniczych – mgr Krzysztof Gomolla;
  3. Dokumentacja polowa zawsze przy sobie – zarządzanie danymi rolniczymi za pomocą smartfona – mgr inż. Jerzy Koronczok;
  4. Przetwarzanie zobrazowań rolniczych uzyskanych z bezzałogowych statków powietrznych (UAV) – zastosowania i możliwości – mgr inż. Jerzy Koronczok.

Warsztaty tematyczne (zajęcia praktyczne): – od godz. 11:20

1. Naziemny system inteligentnego nawożenia CLAAS CROP SENSOR ISARIA – mgr Krzysztof Gomolla;
  2. Zarządzanie danymi rolniczymi 365FarmNet na urządzeniach mobilnych – mgr inż. Jerzy Koronczok.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach tematycznych (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc) proszone są o wcześniejszy kontakt z dr inż. Piotrem Markowskim.

Kontakt: Piotr Markowski, tel. 89 523 32 06, e-mail: piotr.markowski@uwm.edu.pl