Relacja z 14 Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki - UNIWERSYTET MIĘDZYPOKOLENIOWY

MENU STRONY

Relacja z 14 Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki

GALERIA

JESIENNE INSPIRACJE – WARSZTATY MIĘDZYPOKOLENIOWE – kolejne spotkanie z cyklu MIĘDZYPOKOLENIOWYCH SEMINARIÓW NAUKOWYCH

22 września 2016 r. w Auli WNS UWM odbyły się warsztaty międzypokoleniowe w ramach 14. Olsztyńskich Dni Nauki i Stuki.

We wrześniu 2016r. Uniwersytet Międzypokoleniowy po raz pierwszy włączył się w cykl imprez 14. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Projekt pt. „Jesienne inspiracje – warsztaty międzypokoleniowe” przygotowali pracownicy Katedry Dydaktyki i Historii Wychowania, Katedry Teorii Wychowania oraz Katedry Pedagogiki Opiekuńczej Wydziału Nauk Społecznych UWM w Olsztynie. Spotkanie otworzyła dr Maria Radziszewska witając zaproszonych gości oraz uczestników. Ideę Uniwersytetu Międzypokoleniowego przedstawiła dr Urszula Pulińska. W imieniu zaproszonych gości głos zabrała Joanna Hulewicz, opiekun podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Chorych na Cukrzycę w Olsztynie. Bohaterami spotkania międzypokoleniowego byli uczniowie klas od trzeciej do szóstej Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie. Przybyli oni wraz z opiekunami Jolantą Miller, Krystyną Orłowską, Jolantą Dąbrowską, Krystyną Bubacz.

Po części wstępnej odbyła się część warsztatowa, którą zainicjowała Irena Stasiewicz reprezentująca podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Chorych na Cukrzycę w Olsztynie. W dwóch zespołach uczniowie koordynowani przez Irenę Stasiewicz i Reginę Czemiel wykonywali prace manualne. Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz współpracy podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Chorych na Cukrzycę w Olsztynie, nauczycieli Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie i członków Uniwersytetu MIędzypokoleniowego powstały prace artystyczne nieprawdopodobnie przypominające jesienne astry i grzyby prawdziwki. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie. Ponadto każdy uczeń otrzymał przygotowane przez dr Aldonę Małyskę certyfikaty oraz foldery 14. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki. Dr Anita Suchowiecka wręczyła też certyfikaty i podziękowania podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Chorych na Cukrzycę w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy imprezy zostali zaproszenie na zdrowy poczęstunek.

Na zakończenie spotkania wykonano wspólne zdjęcie.

Moderatorki: Aldona Małyska, Urszula Pulińska, Maria Radziszewska, Anita Suchowiecka