Sprawozdanie z Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie 2019

W dniach 24-28.02.2019 w Zakopanem na stoku Harenda odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim. Zawody były organizowane przez AZS Warszawa. W rywalizacji wzięło udział 165 kobiet i 198 mężczyzn z polskich uczelni. W tym roku zawodnicy brali udział w dwóch konkurencjach - slalom i slalom gigant.

Pierwszego dnia odgrywany był slalom gigant. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski reprezentowało 9 zawodników: trener Grzegorz Konecko, Karolina Cholewa, Monika Mysiakowska, Kinga Kondrat, Maria Jama, Amelia Wiśniewska, Michał Michnowicz, Kamil Waczyński oraz Szymon Maciejewski. Warunki na stoku były ciężkie - lód pokrywała cienka warstwa sztucznego śniegu a temperatura była na plusie. Dodatkowo nasi reprezentanci mieli utrudnione zadanie z powodu stosunkowo odległych miejsc startowych.

Najlepszy czas z naszych reprezentantów uzyskał Grzegorz Konecko, jednak niestety nie wystarczyło to do zakwalifikowania się do finału. Wśród naszych zawodniczek najszybciej zjechała Amelia Wiśniewska i zajęła 44 miejsce.

Na drugi dzień zaplanowano slalom. Mimo przelotnego deszczu, na szczęście udało się go zrealizować. Tak jak w dniu poprzednim nasz Uniwersytet reprezentowany był przez 9 zawodników. Wśród mężczyzn ponownie najszybszy był Grzegorz Konecko - zajął 62  miejsce. Z kolei Amelia - najszybsza wśród kobiet o włos zakwalifikowała się do finału (zajęła 43 miejsce).

Tegoroczne zawody na pewno można zaliczyć do udanych, pełnych emocji, rywalizacji do samego końca. Dla niektórych był to pierwsze AMPy w życiu i na pewno zapamiętają ten klimat na długo. Wśród zawodników pozostał jednak pewien niedosyt - każdy chciałby trochę poprawić swój wynik. Po powrocie do Olsztyna cała kadra wróciła już do regularnych treningów z myślą o zawodach i potencjalnych sukcesach w przyszłym roku.