Akademickie Mistrzostwa Polski 2017/18 rozpoczęte!

Pierwszą imprezą sportową w ramach Akademickich Mistrzostw Polski edycji 2017/18 były zmagania piłkarek nożnych w wersji halowej.  Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu kobiet- Półfinał A odbył się w Szczecinie w dniach 18- 21 stycznia 2018 . Reprezentacja Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie trafiła do grupy B    z zespołami z Warszawy (Akademia Wychowania Fizycznego), Poznania (Politechnika Poznańska) oraz Szczecina (Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny). W pozostałych grupach było jeszcze dwanaście kobiecych reprezentacji z takich ośrodków akademickich, jak Szczecin,Gdańsk, Toruń, Poznań, Łódż, Warszawa i Leszno.
            Nasza drużyna wystapiła w nastepującym składzie: Aleksandra Kojadyńska, Sylwia Benecka, Magda Żuchowska, Paulina Wasiluk, Klaudia Romanowska, Julia Klonowska,  Aleksandra Nowek, Nina Michalska, Ola Tchórz, Monika Jasińska, Iwona Abramczyk, Marta Smolińska, Małgorzata Janicka oraz rezerwowe Kinga Seroka i Justyna Szczepańska.      Zespół kierowany był przez Grzegorz Dubielskiego (Studium Wychowania Fizycznego i Sportu) oraz Ewę Kuliś. Za sprawy organizacyjne odpowiedzialny był Sebastian Witczak.
           Zawody rozpoczęliśmy meczem z Politechniką Poznańską. Poczatek turnieju niezwykle nerwowy  i wyrównany kończy się do przerwy bezbramkowo. W drugiej połowie gramy już  zgodnie ze swoimi możliwosciami i zwyciężamy 3:1. Mecz numer dwa z AWF Warszawa,  do samego końca  obfitował w mocne starcia, nieodstawianie nóg i  żółte kartki, kończy się przegraną 2:3 (0: 2 do przerwy). Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie zwyciężając bardzo wysoko trzeci mecz  z ZUT Szczecin 11:0 (do przerwy 5:0). Mecz ćwierćfinałowy  w składzie pomniejszonym o zawodniczki pauzujace za kartki przegrywamy wyraźnie z UAM Poznań 0:6. Kolejny mecz o znalezienie się  w strefie miejsc premiowanych awansem do finałów Akademickich Mistrzostw Polski(miejsca 5-6) zagraliśmy z Uniwersytetem Medycznym Łódż zwyciężając 4:2 (do przerwy 1:0). Ostatni mecz to pojedynek z Uniwersytetem Gdańskim roztrzygniety 2: 1 po rzutach karnych na korzyść gdańszczanek.Ostatecznie zespół zajął szóste miejsce i   po raz drugi grał będzie  w finałach Akademickich Mistrzostw Polski .