REGULAMIN

1. Drużyna może składać się maksymalnie z 12 graczy. (studentów, studentek, pracowników wydziałów, studentów Erasmusa).
  2. W grze udział bierze 7 zawodników (bramkarz + 6 zawodników w polu).
  3. W każdej drużynie na boisku cały czas musi przebywać co najmniej 1 dziewczyna, chyba, że otrzyma ona karę wykluczenia.
  4. W grupach gramy `każdy z każdym` bez rewanżu. Zwycięzcy grup oraz najlepszy zespół z drugich miejsc awansują do półfinałów. Po zakończeniu fazy grupowej nastąpi losowanie par półfinałowych.
  5. Czas gry wynosi 2x10 minut + 2 minuty przerwy, kary wykluczenia wynoszą 1 minutę.
  6. Od półfinałów mecze będą rozgrywane 2x15 min + 3 min przerwy, kary wykluczenia wynoszą 1 minutę.
  7. Osoby studiujące na dwóch lub więcej wydziałach mogą grać tylko w jednej drużynie wydziałowej.
  8. Każda z drużyn zobowiązana jest posiadać koszulki W TYM SAMYM KOLORZE (najlepiej inne niż przeciwnik).
  9. Mecze fazy grupowej i pucharowej rozgrywane będą środy od godziny 21.00 do 22.45 na hali sportowej przy ul. Prawocheńskiego 7 w Kortowie. Administrator obiektu sportowego zabrania stosowania kleju do gry w piłkę ręczną.
  10. Kapitanowie drużyn bądź wydziałowi koordynatorzy ds. sportu zobowiązani są do dnia 4 marca br. do przesłania na adres e-mail: sebastian.witczak@gmail.com imiennej listy zawodników
    z podaniem nr albumu studenta lub katedry (miejsca pracy) wykładowcy z ewentualnymi numerami na koszulce danego zawodnika.
  11. Podczas meczów będą prowadzone protokoły meczowe.
  12. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3pkt, w przypadku remisu zarządza się rzuty karne. Za zwycięstwo po rzutach karnych drużyna otrzymuje 2 pkt, a za porażkę w rzutach karnych 1 pkt.
  13. Zawody rozgrywane będą zgodnie z przepisami ZPRP.
  14. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminów spotkań.
  15. Kibice za zachowanie niewłaściwe m.in. używanie wulgaryzmów i/lub haseł obrażających przeciwną drużyną, wnoszenie alkoholu, bycie w stanie nietrzeźwym, mogą:
  • zostać poproszeni o opuszczenie miejsca trwania Rozgrywek Międzywydziałowych w ramach Ligi Wydziałów przez osoby do tego wyznaczone;
  • otrzymać zakaz przyjścia na mecze w ramach Ligi Wydziałów w danym roku akademickim;
  • otrzymać zakaz przyjścia (obejmujący kibiców/studentów całego wydziału) na następny mecz swojego wydziału;
  • przyczynić się do odjęcia 3 punktów w klasyfikacji ogólnej Ligi Wydziałów dla swojego Wydziału
    o czym decyduje Koordynator Główny.
  1. Wszelkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.
  2. Osoby odpowiedzialne za rozgrywki: Iwona Pająk – RUSS (organizacja), mgr Sebastian Witczak (sprawy sędziowskie i przepisowe).