Zapraszamy / Invitation

Międzynarodowe XVIII Warmińskie Seminarium Hagiologiczne, pt. Święte Dzieci w wierze, pobożności, teologii i sztuce – dawniej i dziś (perspektywa uniwersalna i regionalna);
termin: 5 listopada 2024 r.

[zaproszenie]

XIX Warmińskie Seminarium Hagiologiczne, pt. Święty Jan Nepomucen w wierze, pobożności, teologii i sztuce – dawniej i dziś (perspektywa uniwersalna i regionalna); termin: 6 listopada 2024 r.

• Termin zgłoszenia udziału: 31 maja 2024 r.
  • Termin zgłoszenia tematu: 31 sierpnia 2024 r.
  • Kontakt: WSH-WT@wp.pl

[zaproszenie]

Lombard i Cano – klasyka źródeł teologicznych w przekładzie polskim

Za zgodą tłumacza bpa prof. dra hab. Julian Wojtkowskiego i Wielkiego Kanclerza Wydziału Teologii Arcybiskupa Warmińskiego dra Józefa Górzyńskiego, do bezpłatnego pobrania ze strony Katedry Teologii Dogmatycznej i Fundamentalnej Wydziału Teologii UWM w Olsztynie są dwa dzieła klasyki teologicznej:
I.
Piotr Lombard: Cztery księgi sentencji, tom 1, przełożył: bp Julian Wojtkowski, Olsztyn 2013.
Piotr Lombard: Cztery księgi sentencji, tom 2, przełożył: bp Julian Wojtkowski, Olsztyn 2015.
II.
Melchior Cano: O źródłach teologii, przełożył: bp Julian Wojtkowski, Olsztyn 2016.
Wersja drukowana jest dostępna w bibliotekach teologicznych w Polsce oraz gromadzących zbiór publikacji obowiązkowych.
Ww. publikacje są objęte licencją CC BY-NC-ND; zob. : https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/deed.pl

Biblia w wielu wersjach językowych – tekst i audio

Przewodnik Magistranta

Łacina online