Historia NSKF

Naukowe Studenckie Koło Filozoficzne zostało założone z inicjatywy grupy studentów (Mariusza Grankowskiego, Artura Herhorowicza, Grzegorza Węglarza, Janusza Rucińskiego i Alicji Bukowskiej) i ks. dra Zdzisława Kieliszka, nauczyciela akademickiego prowadzącego na WT UWM w Olsztynie zajęcia z zakresu filozofii. Założycielskie spotkanie Koła odbyło się w listopadzie 2009 r. Podczas następnych kilku spotkań roboczych uczestnicy dyskutowali kwestie z zakresu filozofii społeczno-politycznej, a także intensywnie pracowali nad projektem statutu Koła. Po nieco ponad roku działalności, gdy został już opracowany statut Koła, na początku 2012 r. Koło zostało oficjalnie zarejestrowane jako jedno ze studenckich kół naukowych działających na UWM w Olsztynie.