Zaproszenie na VII Forum Studenckie

VII Forum Studenckie [VII Student Forum]

Ecclesia, quid dicis de te ipsa? Kościół wczoraj, dziś, jutro

[Ecclesia, quid dicis de te ipsa? The Church yesterday, today, tomorrow]

Gogle Meet, 14.04.2023

Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/bzo-bcew-ket

9.00 – Przywitanie uczestników – Jan Hasiuk, prezes KNT-E

9.05 – 9.20  Co to znaczy wierzyć w Jezusa Chrystusa i w Jego Kościół? [What does it mean to believe in Jesus Christ and in His Church?] – ks. dr hab. Paweł Rabczyński, prof. UWM

9.20 – 9.35  Nauczanie o Kościele w Listach św. Hieronima [Teaching on the Church in the Letters of St Jerome] – ks. mgr lic. Michał Łukaszczyk (Pontificia Università di San Tommaso d’Aquino – ANGELICUM)

9.35 – 10.50      Jak religijność wpływa na dobrostan jednostki? Perspektywa psychologiczna [How does religiosity affect individual well-being? A psychological perspective] – Marcelina Martyńska, Wojciech Rogowski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

10.50 – 11.05 Gościnność eucharystyczna w Kościele katolickim na podstawie Vademecum ekumenicznego dla biskupów (2020) [Eucharistic hospitality in the Catholic Church on the basis of the Ecumenical Vademecum for Bishops (2020)] – ks. mgr Szymon Krzysztof Wawrzyńczak (Facoltà Teologica dell’Italia Settentrionale)

11.05 – 11.20        Kościół wczoraj, dziś i jutro – historia prymatu papieskiego [The Church yesterday, today and tomorrow - the history of papal primacy] – Marcin Nieścigorski, Aleksander Halecki (WSD Diecezji Elbląskiej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

11.35 – 11.50  – Wierzę w Kościół Chrystusowy [I believe in the Church of Christ] – Jan Hasiuk (WSD MW Hosianum, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

11.50 – 12.05 – Droga synodalna Kościoła [The Church on the synodal path] – ks. mgr lic. Krzysztof Patejuk (Universidad de Navarra)

12.05 – 13.00 – Dyskusja, podsumowanie sympozjum [Discussion, summary of the symposium]

Komitet Naukowy [Scientific Committee]: ks. dr hab. Paweł Rabczyński, prof. UWM – przewodniczący; prof. Zdzisław J. Kijas OFMConv (Pontifica Facoltà Teologia san Bonaventura “Seraphicum” – Roma); dr hab. Katarzyna Parzych-Blakiewicz, prof. UWM; dr hab. Wojciech Gajewski, prof. UG; ks. dr hab. Marcin Wysocki, prof. KUL; ks. dr Filip Krauze (KUL); ks. dr Piotr Towarek (WSD Diecezji Elbląskiej); dr Grzegorz Wodziński (CBW)

Komitet Organizacyjny [Organising Committee]: Jan Hasiuk – przewodniczący; Karolina Żebrowska; Jan Fieducik