Konkurs dla szkół

„Przypatrzmy się znaczeniu prawdy w naszym życiu publicznym”

Jan Paweł II

Z okazji 30-tej rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła II w Olsztynie Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zaprasza do udziału w konkursie literackim dla młodzieży szkół podstawowych VII-VIII i ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest pogłębienie nauczania papieża Jana Pawła II i refleksja (filozoficzna, teologiczna, prawna, społeczna, pedagogiczna) słów papieża wypowiedzianych podczas spotkań w Olsztynie:

„Wolność publicznego wyrażenia swoich poglądów jest wielkim dobrem społecznym, ale nie zapewnia ona wolności słowa”

„Słowa mogą czasem wyrażać prawdę w sposób dla niej samej poniżający”

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych VII-VIII i ponadpodstawowych w województwie warmińsko-mazurskim. Nagroda zostanie ufundowana przez Lasy Państwowe.

Bliższe informacje: