Finał 7. edycji OWoR

21 kwietnia 2023 r. na Wydziale Teologii UWM w Olsztynie odbył się finał kolejnej edycji (7.) Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie.
W tym roku w olimpiadzie wzięło udział blisko 2 tys. uczniów z całej Polski, z czego największą grupę (ponad 400 osób) stanowili uczniowie z regionu Warmii i Mazur. W olsztyńskim finale spotkali się najlepsi (po jednej drużynie z każdego województwa). Najpierw zmierzyli się z testem, a po nim do ścisłego finału awansowało 5 zespołów, które wzięły udział w debacie. Tam rozmawiali m.in. o Karcie Dużej Rodziny, przyroście naturalnym i migracyjnym oraz nowych rozwiązaniach prorodzinnych.

Najlepsze okazały się Nikola Ciszewska i Julia Maria Ligęza z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku.
Każdy z finalistów otrzymał m.in. indeks na Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (m.in. na teologię czy nauki o rodzinie), najlepsi otrzymali również nagrody rzeczowe, a zwycięzcy pojadą w nagrodę na wycieczkę do Chorwacji.

Wszystkim laureatom, finalistom i uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wzięcie udziału w olimpiadzie.