Studentka Wydziału Bioinżynierii Zwierząt wygrała konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Firma De Heus, wiodący producent pasz w Polsce po raz kolejny zorganizowała konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich. To stały element działalności łęczyckiej spółki, która systematycznie wspiera młodych specjalistów w wejściu na rynek pracy. Nagrodą główną w konkursie jest płatny staż w wybranym dziale firmy. Zwycięzców wyłoniono 30 stycznia.

Laureatów wybrało jury złożone z pracowników De Heus, w tym kierowników produktu oraz ekspertów danego gatunku zwierząt.

Jakość prac dostarczanych przez uczestników  z roku na rok rośnie. Dlatego też wybór najlepszej nie należał do łatwych – komentuje Ewelina Kowalska, specjalista ds. HR De Heus.

Nagroda główna trafiła do Katarzyny Waszkiewicz, absolwentki zootechniki Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za pracę inżynierską pt. „Znaczenie kondycji loch w użytkowaniu rozpłodowym”.

- Przeglądając czasopismo trafiłam na artykuł dotyczący oceny kondycji loch. Chciałam zgłębić ten temat, ale nie znalazłam wielu artykułów naukowych. Wtedy postanowiłam, że warto stworzyć pracę zawierającą istotne informacje i badania o kondycji loch i loszek oraz ich wpływie na rozrodczość – podkreśla zwyciężczyni Katarzyna Waszkiewicz.  

Zwyciężczyni otrzymała tablet, a także możliwość odbycia płatnej praktyki w De Heus, gdzie będzie mogła zdobyć ważną wiedzę na temat branży w praktyce oraz nabyć nowe kompetencje i przeżyć ciekawe doświadczenie zawodowe.

- Osoby, które zakończyły już etap nauki i wchodzą na rynek pracy często nie mogą znaleźć zatrudnienia, umożliwiającego im rozwój w kierunkach, które je pociągają. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której mogą rozwinąć swoje umiejętności oraz pasje, a także – podczas stażu - zdobyć wiedzę opartą na doświadczeniu – dodaje Ewelina Kowalska.

Za przekazanie informacji dziękujemy:

Pani Karolinie Pietrzko – specjalista ds. marketingu – PR i komunikacja

tel. 602-319-100, e-mail: kpietrzko@deheus.com
www.deheus.pl