OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA - Język angielski w naukach medycznych

Rok akademicki 2017/2018

V OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA

„JĘZYK ANGIELSKI W NAUKACH MEDYCZNYCH”

V Ogólnopolska Olimpiada ‘Język Angielski w Naukach Medycznych’ została przygotowana przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Z naszej uczelni chęć udziału w tym sprawdzianie umiejętności językowych zgłosiło 52 studentów z kierunków medycznych.

W sobotę 7 kwietnia 2018 r. odbył się I etap olimpiady, do którego przystąpiły 33 osoby. Nad sprawnym przeprowadzeniem konkursu czuwali lektorzy Studium Języków Obcych: mgr Lidia Szelkowska, mgr Dominik Korejwo oraz mgr Jolanta Idźkowska. Tym razem egzamin składał się z dwóch jednogodzinnych części: Listening and Reading oraz Language in Use. Nasi studenci wykazali się dobrymi umiejętnościami słuchania i czytania tekstów fachowych w pierwszej części testu, oraz niezłą znajomością struktur i słownictwa, choć pewnym zaskoczeniem okazało się ostatnie, rozbudowane zadanie wymagające biegłości słowotwórczej. Ostatecznie wyniki naszych studentów wahały się od 35 punktów (na 100 możliwych) do 81. Niestety nawet najlepszy wynik nie wystarczył, by zakwalifikować się do II etapu Olimpiady, w którym spotka się 12 studentów (po pięciu z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum oraz po jednym reprezentancie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie i Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku).

W imieniu organizatorów i lektorów prowadzących I etap, pragnę podziękować wszystkim studentom, którzy poświęcili swój czas, by wziąć udział w konkursie.

mgr Jolanta Idźkowska

Rok akademicki 2016/2017

1 kwietnia 2017 roku odbył się pierwszy etap Olimpiady

Rok akademicki 2015/2016

Pierwszy etap Olimpiady odbędzie się 1 kwietnia 2016 roku w godz. 10.00-14.00 w sali 405

Rok akademicki 2014/2015

II Ogólnopolska Olimpiada „Język Angielski w Naukach Medycznych” pod patronatem Jego Magnificencji prof. dr. hab. Jacka Wysockiego (Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu)

W  sobotę 7 marca 2015 roku odbył się pierwszy etap II Ogólnopolskiej Olimpiady „Język Angielski w Naukach Medycznych”

Punktualnie o godzinie 10.00 do pisania testu przystąpili studenci z siedmiu uczelni medycznych w Polsce. W Olimpiadzie wzięli udział studenci z następujących uczelni:

- Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

- Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

- Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

- Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie

- Uniwersytet Medyczny w Lublinie

- Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Wydział Nauk Medycznych w Olsztynie

W I etapie Olimpiady wzięło udział 141 studentów z całej Polski.

W SJO UWM do Olimpiady przystąpiło 13 studentów z kierunku lekarskiego (I i II rok) przygotowywanych pod kierunkiem mgr Jolanty Idźkowskiej oraz mgr Anny Żebrowskiej.

Mgr Jolanta Idźkowska oraz mgr Anna Żebrowska prowadziły oraz nadzorowały sprawny przebieg konkursu, jak również zajęły się sprawdzaniem prac.

Test trwał około 4 godzin i składał się z następujących części:

I. Listening

II. Reading

III. Use of English

Najlepszy wynik naszych studentów to 95 punktów (na maksymalnych 116) i 41 miejsce na liście ogólnopolskiej.

Do II etapu konkursu przeszło 10 studentów z całej Polski (z wynikami od 104 do 116 punktów)

Finał Olimpiady odbędzie się 18 kwietnia 2015 roku w Studium Języków Obcych w Poznaniu.

Raport sporządziła

mgr Anna Żebrowska