Regulamin III edycji konkursu literackiego

„Opowieści znad Łyny”

Organizatorzy
Organizatorem konkursu jest: Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Cele konkursu

1. Rozwijanie zainteresowania młodzieży miastem Olsztynem oraz regionem Warmii i Mazur.

2. Popularyzacja wiedzy o Olsztynie i regionie Warmii i Mazur.

3. Umożliwienie prezentacji swoich umiejętności kreatywnego pisania

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do młodzieży klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych z Olsztyna i województwa warmińsko-mazurskiego.

Opis
1. Na konkurs można przesyłać formy prozatorskie w trzech kategoriach, inspirowane wiedzą o regionie warmińsko-mazurskim, od czasów najdawniejszych do współczesności:

I kategoria: opowiadanie, nowela, baśń;

II kategoria: forma autobiograficzna np. wspomnienie, fragment  pamiętnika;

III kategoria: reportaż literacki.

2. Jury będzie oceniać inwencję twórczą autorów, związek treści z Olsztynem oraz regionem Warmii
i Mazur oraz stopień wykorzystania cech właściwych wybranemu gatunkowi.

3. Objętość utworu nie może przekraczać 5 stron formatu A4, czcionka 12.

4. Teksty zgłaszane do konkursu nie mogą być wcześniej publikowane.

Sposób i termin przekazania pracy

Prace w trzech egzemplarzach, opatrzone godłem wraz z małą zaklejoną kopertą, w której należy umieścić podstawowe dane o uczestniku (imię i nazwisko,  nazwa szkoły, klasa, adres, telefon i mail kontaktowy) trzeba przesłać listownie na adres:

Instytut Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1

Z dopiskiem:

„Opowieści znad Łyny”.

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 października 2018 roku.

Termin ogłoszenia wyników: 6 grudnia 2018 roku.

Kontakt do organizatora

Postanowienia końcowe

1. Uczestnictwo w konkursie oznacza wyrażenie zgody na warunki niniejszego Regulaminu.

2. Decyzja jury typująca finalistów jest ostateczna.

3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

4. Informacja o wynikach konkursu i laureatach zostanie umieszczona na stronie internetowej Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie   (http://www.uwm.edu.pl/polonistyka/)

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

• OGŁOSZENIE

UWAGA! 22 stycznia konsultacje prof. I. Maciejewskiej odbędą się w godz. od 13.30 do 15.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII 24 stycznia w godz. 16.45-20.00 w Auli Dietrichów odbędzie się szkolenie z etykiety. Obecność obowiązkowa.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! Konsultacje dra P. Przytuły zostają przeniesione z 17 stycznia na 21 stycznia, godz. 18.30-20.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI III ROKU LOGOPEDII! 16 stycznia seminarium u dr M. Osowickiej-Kondratowicz zostaje odwołane. Odpracowanie nastąpi 23 stycznia w godz. 11.30-13.00, pok. 370.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI  Zachęcamy do wypełniania ankiet dotyczących jakości realizowanych zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2018/2019  - semestr zimowy: 28.01. - 28.02.2019 - semestr letni: 11.06. - 23.09.2019.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII  Odpracowanie zajęć z dr I. Matusiak-Kempą nastąpi: 18 stycznia, godz. 13.15-16.30, s. 107, kultura  języka i wypowiedzi (zaliczenie z poprawności fonetycznej). 25 stycznia, godz. 13.15-16.30, s. 107 funkcjonalny opis języka polskiego.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! STUDENCI I roku II stopnia LOGOPEDII Zajęcia z arteterapii z dr. D. Labiakiem zostają przełożone z 3 stycznia na 21 stycznia.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII Ćwiczenia z przedmiotu anatomia i fizjologia narządów mowy dotyczące części fizjologicznej zaczną się od 10 grudnia i potrwają do 22 stycznia. Harmonogram w załączeniu.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku II stopnia LOGOPEDII! Od 22 listopada ćwiczenia z podstaw socjoterapii będą prowadzone przez dr Małgorzatę Kowalik-Olubińską w sali 01 przy ul. Prawocheńskiego 13. Godzina nie uległa zmianie.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ! Ćwiczenia z PSYCHOLOGII OGÓLNEJ z ks. dr. Zbigniewem Kuleszem będę realizowane w tygodniu A (środa godz. 11.30, s. 130).
  • OGŁOSZENIE

Spotkania Naukowego Koła Językoznawców zaplanowane są na wtorki o godz. 15.00 w sali 266.