20 stycznia na Wydziale Humanistycznym odbył się II Logopedyczny Karnawałowy Bal Uniwersytecki pod hasłem BALONOWY ZAWRÓT GŁOWY. Uniwersytet Warmińsko – Mazurski  odwiedziły baśniowe postacie. Przybyły z odległej Krainy Baśni. Mimo zimowej pogody licznie przybyły również niedosłyszące dzieci, biorące udział w zajęciach logopedycznych prowadzonych w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Olsztynie, Ostródzie i Iławie. Uczestnicy wspólnie bawili się, tańczyli i brali udział w konkursach, jak na zabawę karnawałową przystało. Nie zapomnieli także o swoich oddechach i próbowali jak najwyżej unieść piórko za pomocą siły samego wydychanego powietrza. Wszyscy świetnie się bawili! Bal profesjonalnie zorganizowały członkinie studenckiego koła naukowe LABORATORIUM LOGOPEDYCZNE pod opieką dr Magdaleny Osowickiej-Kondratowicz we współpracy ze  Specjalistycznym Ośrodkiem Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Słuchu i Mowy.

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej