Pogotowie Językowe. Poloniści językoznawcy pomagają

Poloniści językoznawcy czy poloniści-językoznawcy? Z tego rodzaju wątpliwościami można zwrócić się już do specjalistów, którzy przystępnie, a przy tym możliwie szybko, udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące poprawności językowej.

Sprawny język to podstawa. Dlatego – w trosce o stosowną formę naszych wypowiedzi oraz z szacunku do piękna i doskonałości języka – powstało internetowe Pogotowie Językowe. Jest to inicjatywa kilkorga językoznawców z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM, którzy pomagają w rozstrzyganiu drobnych wątpliwości poprawnościowych. Każdy, kto waha się, jak poprawnie i ładnie wyrazić to, co pomyśli głowa, i nie wie na przykład: którą formę wyrażenia wybrać, jak odmienić wyraz i czy w ogóle go odmieniać, gdzie postawić przecinek, może zapytać o to kompetentnych i doświadczonych językoznawców. Wystarczy w sposób jasny sformułować swoje pytanie i przesłać je na adres pogotowia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wypełnić prosty formularz zamieszczony na stronie internetowej: https://polonistyka-uwm.wixsite.com/pogotowie-jezykowe.

Od poniedziałku 13 listopada br. można znaleźć nas na stronie głównej UWM. Zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi refleksjami na temat języka i dylematami wynikającymi z jego zawiłej natury. Pomożemy!

Mariola Wołk

(Instytut Polonistyki i Logopedii UWM)

Pogotowie Językowe obsługuje zespół w składzie: dr Iza Matusiak-Kempa, dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM, dr hab. Mariusz Rutkowski, prof. UWM, mgr Katarzyna Witkowska, mgr Joanna Wołoszyn i dr hab. Mariola Wołk (koordynator projektu).

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

• OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII - grupa 3a 23 października zajęcia z dykcji, emisji i higieny głosu z dr M. Zaorską zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi w późniejszym terminie.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII - grupa 1 W związku z obowiązkowym szkoleniem z ochrony własności intelektualnej zaplanowanym na 25.10 w godz. 18.45-20.15, ćwiczenia z psychologii klinicznej dziecka odbędą się 15.11, godz. 18.30, s. 131a.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ! Odpracowanie odwołanego 17.10 wykładu z metodologii badań literackich z prof. S. Buryłą, nastąpi 30.10 o godz. 15.00 w sali 132.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI FILOLOGII POLSKIEJ! W dniach 22-23 października zajęcia i konsultacje z prof. Z. Chojnowskim zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII 25 października w godz. 18.45-20.15 w Auli Dietrichów zaplanowane jest szkolenie z ochrony własności intelektualnej. Obecność obowiązkowa.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI LOGOPEDII 25 października zajęcia z prof. J. Chłostą-Zielonką zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI FILOLOGII POLSKIEJ 24 października zajęcia z prof. S. Buryłą zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI FILOLOGII POLSKIEJ W dniach 23-24 października zajęcia i konsultacje prof. I. Maciejewskiej zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI FILOLOGII POLSKIEJ oraz LOGOPEDII W dniach 22-23 października zajęcia i konsultacje z dr I. Matusiak-Kempą zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku II stopnia FILOLOGII POLSKIEJ! Ćwiczenia z PSYCHOLOGII OGÓLNEJ z ks. dr. Zbigniewem Kuleszem będę realizowane w tygodniu A (środa godz. 11.30, s. 130).
  • OGŁOSZENIE

Spotkania Naukowego Koła Językoznawców zaplanowane są na wtorki o godz. 15.00 w sali 266.