Pogotowie Językowe. Poloniści językoznawcy pomagają

Poloniści językoznawcy czy poloniści-językoznawcy? Z tego rodzaju wątpliwościami można zwrócić się już do specjalistów, którzy przystępnie, a przy tym możliwie szybko, udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące poprawności językowej.

Sprawny język to podstawa. Dlatego – w trosce o stosowną formę naszych wypowiedzi oraz z szacunku do piękna i doskonałości języka – powstało internetowe Pogotowie Językowe. Jest to inicjatywa kilkorga językoznawców z Instytutu Polonistyki i Logopedii UWM, którzy pomagają w rozstrzyganiu drobnych wątpliwości poprawnościowych. Każdy, kto waha się, jak poprawnie i ładnie wyrazić to, co pomyśli głowa, i nie wie na przykład: którą formę wyrażenia wybrać, jak odmienić wyraz i czy w ogóle go odmieniać, gdzie postawić przecinek, może zapytać o to kompetentnych i doświadczonych językoznawców. Wystarczy w sposób jasny sformułować swoje pytanie i przesłać je na adres pogotowia: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub wypełnić prosty formularz zamieszczony na stronie internetowej: https://polonistyka-uwm.wixsite.com/pogotowie-jezykowe.

Od poniedziałku 13 listopada br. można znaleźć nas na stronie głównej UWM. Zachęcamy do dzielenia się z nami swoimi refleksjami na temat języka i dylematami wynikającymi z jego zawiłej natury. Pomożemy!

Mariola Wołk

(Instytut Polonistyki i Logopedii UWM)

Pogotowie Językowe obsługuje zespół w składzie: dr Iza Matusiak-Kempa, dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM, dr hab. Mariusz Rutkowski, prof. UWM, mgr Katarzyna Witkowska, mgr Joanna Wołoszyn i dr hab. Mariola Wołk (koordynator projektu).

Instytut
Polonistyki i Logopedii

ul. Kurta Obitza 1
10-725 OLSZTYN
tel./faks 89 527 63 13
filpol.human@uwm.edu.pl

TERMINARZ EGZAMINÓW W SESJI ZIMOWEJ 2017/2018
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani prof. J. Chłosty-Zielonki odbędą się w godz. 11.30-13.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! W dniach 23 oraz 25 stycznia konsultacje Pani dr M. Osowickiej-Kondratowicz zostają odwołane.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku i STOPNIA logopedii! 25 stycznia zajęcia z fonetyki funkcjonalnej, akustycznej i (pato)artykulacyjnej z Panią dr M. Osowicką-Kondratowicz zostają odwołane. Odpracowanie nastąpi w przyszłym semestrze w terminie uzgodnionym ze studentami.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI III roku LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z surdologopedii z Panią mgr A. Maculewicz odbędzie się 25 stycznia, godz. 15.00, aula nr 30 - grupa 1; godz. 16.45, sala nr 132 - grupa nr 2.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA! 23 stycznia konsultacje Pani dr hab. B. Adamkowicz-Iglińskiej odbędą się w godz. 10.00-12.00.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I ROKU I stopnia LOGOPEDII! Zaliczenie z przedmiotu wstęp do nauki o języku odbędzie się w terminach: 19.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30 24.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, Aula Dietrichów 26.01.2018 r., godz. 15.00-16.30, s. 30.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI II roku I stopnia LOGOPEDII! Odpracowanie ćwiczeń z funkcjonalnego opisu języka polskiego z Panią dr I. Matusiak-Kempą odbędzie się 26 stycznia, godz. 13.15-16.30, sala nr 104.
  • OGŁOSZENIE

UWAGA STUDENCI I roku I stopnia LOGOPEDII!!! Wykład z podstaw audiologii będzie realizowany z Panią prof. M. Hortis-Dzierzbicką w terminach: 8.11; 22.11; 6.12, godz.18.30-20.00, aula nr 30. Pozostałe daty spotkań będą ustalone przez wykładowcę.