Michał Ostrowski zwycięzcą II edycji konkursu SUPERHUMAN 2016

Zwycięzcą II edycji konkursu SUPERHUMAN został MICHAŁ OSTROWSKI, student I roku filologii polskiej (Instytut Polonistyki i Logopedii UWM w Olsztynie). Nominację w konkursie Michał uzyskał jako osoba uzdolniona literacko, autor czterech tomików (Pocałunek róży 2012, Złudzenia 2013, Symetria oddechu 2014, Rozproszenie 2015) oraz miniprozy autobiograficznej Ja, wózkers. Na stronie internetowej www.swiatwozkersa.pl/ Michał publikuje zarówno swój dorobek literacki, jak też twórczość swoich przyjaciół. W nominacji podkreślono wrażliwość oraz ciekawość świata i ludzi, które obecne są w utworach Michała, ale też cechują samego autora, czego dowodem jest jego zaangażowanie w działalność charytatywną. Michał jest także twórcą spektaklu "Kobieta albo bilet w jedną stronę", prezentowanego na Wydziale Humanistycznym UWM w Olsztynie. Kapituła konkursu doceniła fakt, iż Michał podążą drogą swoich pasji i zainteresowań literackich, odkrywając przy tym przed społecznością Wydziału Humanistycznego świat widziany oczami osoby z niepełnosprawnością ruchową.

W wywiadzie, który z Michałem Ostrowskim przeprowadził Michał Małysa, wyróżniony w II edycji konkursu SUPERHUMAN, znalazłam taką wypowiedź naszego zwycięzcy:

„Gdy zobaczyłem, jak szeroka jest winda na Wydziale Humanistycznym, wiedziałem, że jakoś sobie na tych studiach poradzę. Ta winda dała mi wszystko”. Panie Michale, życzę Panu, by wygrana w konkursie była dla Pana źródłem dalszych inspiracji, ułatwiła Panu realizację kolejnych planów literackich i osobistych i by była właśnie jak ta winda, która sprawi, że osiągnie mam wszystkie wymarzone cele.

( z laudacji dr Magdaleny Makowskiej)

Katedra Języka Polskiego i Logopedii
Katedra Literatury Polskiej