V Warmińska Konferencja Nauk Penalnych

W dniu 28 października 2021 r.  odbyła się V Warmińska Konferencja Nauk Penalnych na temat In dubio pro humanitate” zorganizowana przez pracowników Katedry Prawa Karnego Materialnego i Prawa Wykroczeń Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z uwagi na obowiązywanie pandemii koronawirusa Konferencja odbyła się on-line na platformie Teams. Konferencja stanowiła kontynuację zobowiązania podjętego w 2011 r. przez Katedrę – organizacji cyklicznej konferencji naukowej mającej na celu wymianę poglądów teorii i praktyki na fundamentalne problemy dostrzegane w obszarze nauk penalnych.

10-ta rocznica zainicjowania cyklu Warmińskiej Konferencji Nauk Penalnych, zbiegła się z obchodami 100-letniej rocznicy urodzin Prof. dra hab. Mariana Cieślaka (1921-2010) - jednego z najwybitniejszych karnistów polskich, tak z zakresu prawa karnego procesowego, jak i materialnego.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele wiodących polskich ośrodków naukowych. Obrady zostały podzielone na dwie sesje tematyczne zatytułowane kolejno In dubio pro humanitate” – Principia, oraz „In dubio pro humanitate” in criminalibus iudicium,a także na cztery odrębne panele. Wygłoszono 39 referatów.