Seminarium naukowe prawa wykroczeń

W dniu 27.02.2019 r. odbyło się seminarium naukowe prawa wykroczeń,  pt. "Aspekt zwierząt na kanwie prawa wykroczeń" z udziałem Pani Sędzi SR Anety Żołnowskiej.

Dyskusja prowadzona była w kontekście odpowiedzialności właścicieli zwierząt, zarówno domowych, jak też gospodarskich, za szkody wyrządzone m. in. w cudzym mieniu. Rozważania oparte były o 3 prawomocnie zakończone sprawy sądowe: wypas owiec na cudzym gruncie, prowadzenie psa bez smyczy i kagańca oraz szczucie nim człowieka, a także kot, który załatwiał swoje potrzeby fizjologiczne w ogródku sąsiadki.

Seminarium zorganizowało Studenckie Koło Naukowe Prawa Wykroczeń, pod nadzorem Pani dr Anny Chodorowskiej, mgra Arkadiusza Tomczyka i mgra Łukasza Szumkowskiego.

Udział w nim wzięli studenci, którzy wcześniej zarejestrowali swój udział w wydarzeniu, a także inni chętni, którzy chcieli pogłębić swoją wiedzę w kontekście prawa wykroczeń.