26 Kwietnia 2024

Wydarzenia

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem dla pracowników pt. „Wsparcie edukacyjne osób w spektrum autyzmu studiujących na UWM" odbędzie się jego kolejna edycja.

Szkolenie odbędzie się w dniu 08.05.2024 r. w godz. 10:00 - 12:00 (w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w sali 116 p. I, ul. Oczapowskiego 12 B)Poprowadzi je dr Bożena Chrostowska.

Link do rejestracji:

osoba do kontaktu:

Dorota Filip

dorota.filip@uwm.edu.pl

Kwiecień to miesiąc, podczas którego od wielu lat Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie szerzy wiedzę na temat spektrum autyzmu.

„Świadomość – Akceptacja – Docenienie: od przetrwania do rozwoju” – to tegoroczne hasło zaproponowane przez ONZ towarzyszące obchodom Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Podkreśla ono potrzebę kreowania wspierającego i włączającego społeczeństwa, w którym osoby autystyczne mogą rozwijać się i realizować swój potencjał. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim podejmujemy takie działania już od dawna!

Koło Naukowe Wolontariatu, Uniwersyteckie Centrum Wsparcia UWM, Biuro ds. Osób z Niepełnosprawnościami, zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami X Światowego Miesiąca Wiedzy o Autyzmie na UWM.

Akcja będzie realizowana w przestrzeni mediów społecznościowych oraz naszego Uniwersytetu.

Zachęcamy do śledzenia oraz udostępniania postów publikowanych na FB, na fanpage'u  Koła Naukowego Wolontariatu w każdy kwietniowy wtorek.