Dnia 22 kwietnia 2016 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Instytucje prawa prywatnego w służbie prawa publicznego – nadużycie czy konieczność?” zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Ochrony Praw Konsumenta wraz z Katedrą Prawa Gospodarczego. Konferencja została objęta patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wojewody Warmińsko- Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Wydawnictwo C.H.Beck. Spotkanie to było adresowane do pracowników, studentów UWM oraz wszystkich zainteresowanych problematyką naszej konferencji.
W obradach wzięło udział 48 prelegentów z ośrodków naukowych z całej Polski byli obecni przedstawiciele: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Warszawskieg, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie, Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, Gdańskiej Szkoły Wyższej, Uniwersytetu – Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać referatów praktyków.
Patronat medialny nad konferencją objęło Wydawnictwo CH Beck.

Link do programu konferencji znajdziecie państwo tu