Komunikowanie publiczne

altSpecjalność Komunikowanie publiczne jest propozycją kierowaną do studentów filologii polskiej. Student uzyskuje podstawową wiedzę teoretyczną na temat procesu komunikacji, jego przejawów i elementów oraz sposobów funkcjonowania w życiu społecznym, jest przygotowany do poruszania się w świecie informacji medialnej i  do jej tworzenia. Zdobywa wszechstronną wiedzę z zakresu technik poprawnego konstruowania i wygłaszania tekstów, zabierania głosu, rozwiązywania konfliktów, postępowania zgodnego ze strategią argumentacyjną i negocjacyjną przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad etycznych, rozumienia istoty, funkcji i celów reklamy oraz narzędzi promocji.
Specjalność przygotowuje absolwentów do wykonywania zawodów związanych z  public relations (rzecznik prasowy, pracownik biur poselskich i senatorskich, urzędów publicznych, doradca w placówkach oświatowych, kulturalnych, wydawnictwach) oraz z funkcjonowaniem agencji reklamowych (specjalista w konstruowaniu przekazu reklamowego i projektów reklamowych).

PEŁNA OFERTA KSZTAŁCENIA