dr Katarzyna Witkowska, asystent

KONFERENCJE

Udział w konferencjach

„Synchronia i diachronia – zbliżenia i dialogi. Od świata do języka – stałość i zmienność w językach słowiańskich”, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, 6–7 października 2023 r.

• referat: Lubię hokej, gram w hokeja – o „podwójnym” bierniku leksemów typu HOKEJ, TENIS

„Język jest labiryntem ścieżek. Nowe kierunki i nowe zadania w badaniach nad językiem polskim”, Uniwersytet Warszawski, 18–19 czerwca 2016 r.

• referat: Skoro masz dwie lewe ręce, to chociaż poukładane w głowie miej – o funkcjach rozkaźnika zwrotów frazeologicznych oznaczających czynności niekontrolowane

„Synchronia i diachronia – zbliżenia i dialogi. Języki słowiańskie i ich odmiany” (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, 3–4 września 2015 r.

• referat: Z problemów paradygmatyki zwrotów frazeologicznych – kategoria trybu

Współorganizacja konferencji

Międzynarodowa konferencja naukowa „Doświadczenie biograficzne w perspektywie badań nad II wojną światową. Między przeszłością a teraźniejszością”, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, 6–7 maja 2022 r.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Nowe zjawiska w języku, tekście i komunikacji VII. Emocje w języku, tekście i komunikacji”, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, 14–15 maja 2018 r.

Ogólnopolska konferencja naukowa „Historia i formy kobiecego pisania w Polsce – od średniowiecza do współczesności”, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, 8–9 czerwca 2017 r.

pok. 366

katarzyna.witkowska@uwm.edu.pl